Blogosféra


MANTRA

MANTRA

Možná se Vám už někdy stalo, že jste navštívili lekci jógy a lektor na začátku zpíval mantru ÓM či jiné mantry. Možná jste byli zaskočeni, možná jste se přidali k ostatním, ale nechápali jste podstatu a hlavně důvod, proč se mantry zpívají, a možná jste jen zůstali v tichosti poslouchat. V následujícím článku se dozvíte, co jsou mantry, proč se mantry začleňují do lekcí a jaký je jejich význam.

[ VÍCE ]
KATEŘINA ČAJÁNKOVÁ

KATEŘINA ČAJÁNKOVÁ

Zakladatelka a lektorka Jóga studia Satyam

 

Jóga. Vybaví se mi spojení - jednota. Obraz sjednocující síly, božské či vesmírné, v kruhu, kde není přerušení a v něm obrazy světa všech známých i neznámých lidí a všeho živého. A mezi těmi všemi lidmi je vzájemné spojení vlnami lásky a souznění, respektu, úcty a porozumění.

[ VÍCE ]
PAVLA BOĎA VANDUCHOVÁ

PAVLA BOĎA VANDUCHOVÁ

Lektorka vinyasa jógy a jógy pro radost

 

Čím dál více si uvědomuji, že na tom, aby byl člověk šťastný a našel svou životní cestu, musí pracovat. Nevím, jestli jsem blíž, ale rozhodně vnímám, že některé věci již nejsou jen o mě, ale i o mých nejbližších. Učím se novou roli, zkouším, balancuji a uvidíme, jak to dopadne. Je to jako s novou pozicí – chce to čas a hlavně obrovskou trpělivost ☺

[ VÍCE ]
RADANA PROKOPOVÁ

RADANA PROKOPOVÁ

Lektorka těhotenské jógy a intuitivní jógy

 

Myslím, že dnešní ženy jsou více sebevědomé a hrdé na své těhotenství, než bylo dříve zvykem, to je můj pocit. Jsem moc vděčná, že se mi ženy vracejí na kurzy po druhé i po třetí a najdou si čas na hodinku týdně pro sebe a své miminko. Ženy se snaží být vědomější a vytvářet si pouto – bonding s miminkem přes své pocity již před narozením. Tím jak se nás matrix snaží zahltit, tak i ženy jsou velmi zaneprázdněny a jsou rády za tuto lekci jógy, kde pro sebe nalézají klid a prostor...

 

[ VÍCE ]
MARKÉTA GARGULÁKOVÁ

MARKÉTA GARGULÁKOVÁ

Lektorka tchai-ťi, masérka

Tchai-ťi je opravdu krásné umění a čím déle se mu věnuji, tím více si uvědomuji, jak je komplexní. Díky tomuto umění se začíná naše tělo postupně uzdravovat, uzdravuje se i naše nitro, naše mysl. Dělá mi velkou radost, když vidím pokroky u klientů, kteří se rozhodli pro tchai-ťi. Velmi mně to naplňuje a pohání dále. Tato práce mi dává smysl života.

[ VÍCE ]
KATEŘINA VALTOVÁ

KATEŘINA VALTOVÁ

Čerstvá absolventka kurzu Instruktora jógy

V józe vidím hlavně obrovskou roli v prevenci, tím, že nám umožňuje svými ásanami protahovat celé tělo, dává nám možnost korigovat rozdílnosti v našem těle, i spousta cviků ve fyzioterapii vychází z jógy. Aktivace hlubokého stabilizačního systému, dechová cvičení, axiální napřímení, to vše je cesta k udržení zdravé páteře, byť v našem případě se skoliózy už nikdy nezbavíme, můžeme však prostřednictvím jógy zmírnit její následky a docílit toho, aby nás „nebolela záda". Proto i svou dceru vedu k józe a snažím se jí být vzorem.

[ VÍCE ]
PETRA SCHINCKEOVÁ

PETRA SCHINCKEOVÁ

Lektorka dětské jógy

Mým celoživotním snem bylo pracovat s dětmi, protože se můžu stát aspoň na chvíli jedním z nich. Mám ráda jejich nezkaženost a to, že jsou sami sebou. Cením si jejich důvěry a toho, že se mi dokážou sami otevřít a já se snažím je nezklamat...

[ VÍCE ]
LENKA DRGOVÁ

LENKA DRGOVÁ

Lektorka dětské jógy, jógy pro teenagery, jin jógy a hatha jógy

Kromě fyzických benefitů mi jóga mimo jógovou podložku přináší pravdivost, uvolnění a propojení. Pravdivost například v tom dovolit si být občas zranitelná, ale skutečná. Uvolnit se v životě, najít důvěru v to opustit staré programy a přesvědčení, které již neslouží. Starání se o sebe, zpomalení. Propojení pro mě znamená kultivovat srdce a nebát se jej otevřít.

[ VÍCE ]