Kurzy

„pravidelně udržuj svou mysl čistou, neztrácíš tak sebekontrolu..."

  

Elizabeth Székely
Uzavřený kurz pro začátečnice, nutno registrovat předem.
Středy 10:30-12:00 hod. a čtvrtky 18:30-20:00 hod. Možnost individuálních lekcí, po dohodě s lektorkou v časech mimo pravidelný rozvrh, cena 1000,-Kč za 90min/osoba, nebo 5 osob skupina.

Hormonální jógová terapie  je speciální sestava cviků vytvořená brazilkou Dinah Rodrigues pro ženy s problémy způsobenými hormonální nerovnováhou a také pro všechny od 35 let jako prevence před těmito obtížemi. Jedná se o přírodní léčbu, která vychází z hatha jógy, tibetských technik práce s energií a kundalini jógy. V průběhu cvičení dochází ke zmírnění a postupnému odstranění potíží, jako např: předčasná menopauza a symptomy spojené s menopauzou (návaly horka, nespavost, podrážděnost, nízké libido, bolesti hlavy a migrény, urogenitální suchost), premenstruační syndrom, polycystické vaječníky, neplodnost, deprese, nedostatečná činnost štítné žlázy, osteoporóza, panický syndrom, syndrom karpálního tunelu, snížení paměti, lámavé nehty, suchá pleť a akné, padání vlasů a další. ​Hormonální jógová terapie podporuje celkové zdraví žen, zvyšuje pružnost těla, posiluje plíce, srdce i klouby, detoxikuje celý organismus, působí na vylepšení pleti, vlasů a pomáhá k celkovému omlazení těla i mysli.

Jednotlivé cviky se v kurzu budete učit postupně, lekce na sebe navazují. Součástí kurzu jsou také jednoduché dechové techniky. V ceně kurzu jsou i materiály pro Vaši domácí praxi. Sestavu zvládnou všechny ženy, i ty, které nemají zkušenosti s jógou.

Lektorka Elizabeth má dlouholetou praxi ve vedení těchto léčebných kurzů a je certifikovaná osobně od tvůrkyně Dinah Rodrigues.

Pavla Vanduchová
Uzavřený kurz pro ÚPLNÉ začátečníky level I - neděle 17:00-18:00 hod.
pro POKROČILÉ začátečníky level II - pátky 17:30-18:45 hod.
pro MÍRNĚ POKROČILÉ level II a III - pátky 15:45-17:00 hod.
Nutno registrovat předem

Level I

Kurz je určen úplným začátečníkům, kteří by rádi začali s jógou objevovat svůj potenciál. Je veden krok za krokem, tzn. v prvních lekcích jsou vysvětleny základy plného jógového dechu a dech jako základní kámen jógy, dále základní pozice, které jsou následně rozvíjeny do náročnějších sekvencí. Důraz je kladen na správné dýchání, propojení dechu a pozic a také správné provádění pozic, což zajišťují asistence lektora. Jednotlivé pozice jsou nejdříve vysvětleny a rozebrány i z anatomického hlediska a poté použity v lekci. Absolvent kurz je schopen zvládnout lekce Hatha jógy, osvojí si základy jógy včetně filosofických aspektů a může pokračovat v dalším kurzu, otevřených lekcích či prohlubovat vlastní jógovou praxí.    

Level II

Kurz je určen všem začátečníkům, kteří absolvovali kurz jógy pro začátečníky a rádi by pokračovali v józe a více se rozvíjeli na poli fyzickém i duchovním. Na tomto kurzu se dozvíte základy jógové filosofie, dechových technik, práci s tělesnými zámky, základní pozice v pozdravech slunce a nejčastější pozice vsedě, vleže, inverzní pozice a jejich modifikace, dále pak základy meditace a umění relaxace. Kurz je veden krok po kroku, jednotlivé lekce na sebe navazují. Absolvent kurz je schopen zvládnout lekce Hatha jógy či pomalé Flow jógy, osvojí si základy jógové filosofie a může pokračovat v dalším kurzu, otevřených lekcích či prohlubovat vlastní jógovou praxi.

Level III

Kurz je určen mírně pokročilé, kteří již získali základní poznatky z oblasti jógových pozic,dechových technik, jógové filosofie, ale chtějí se posouvat dále a získat větší jistotu v daných v pozicích a sekvencích. V rámci kurzu budeme chantovat mantry, řekneme si jejich význam, budeme zkoušet přípravy na náročnější pozice, především inverzní pozice, z jógové filosofie dokončíme Patandžaliho Jogasútry a v naší jógové praxi nebudou chybět ani pravidelné meditace. Kurz je vhodný pro všechny, kteří již absolvovali kurz pro začátečníky či pro samouky, kteří se chtějí dozvědět něco více či potřebují zpětnou vazbu nejen v podobě asistencí. Vhodná je minimální pravidelná půlroční jógová praxe a základy dechových technik, absolvování kurzu pro začátečníky či mírně pokročilé.

Radana Prokopová
Kurz s možností jednorázového vstupu pondělky 10:00-11:10 hod.

Hatha jóga je ideální cvičení pro každého, kdo si chce protáhnout celé své tělo, uklidnit svou mysl a odpočinout od každodenního stresu. Hlavní náplní tohoto kurzu je výuka jednotlivých pozic, práce s dechem a relaxace. Spojení těchto tří elementů tvoří harmonické cvičení, díky kterému zapomenete na okolní svět a budete se soustředit sami na sebe. V intuitivní józe se budete učit jak naslouchat potřebám nejen svého těla, také své duše. Podle denních konstelací ochutnáte i z dalších stylů jógy od flow, dynamické, až po velmi emočně uvolňující jinové ásany. Tento kurz je doporučen pro jógové začátečníky.

Lenka Drgová
Kurz pro náctileté (11-16let) pondělky a středy 15:30-16:30 hod.

V tomto kurzu se mladiství setkají s mírnou formou hatha jógy, jež je uzpůsobena potřebám vyvíjejícího se těla. Pomáhá budovat správné návyky držení těla, zlepšuje kapacitu plic a krevního oběhu, posiluje imunitu, optimalizuje tělesné funkce a posiluje tok energie v těle. Učí se naslouchat svému tělu a prostřednictvím pravidelného cvičení pomáhá tento kurz mladým lidem najít vnitřní klid, sebedůvěru a rozhodnost. Součástí lekcí tohoto kurzu jsou kromě výuky jednotlivých ásán (jógových pozic) i dechová cvičení a pravidelná závěrečná relaxace.

Radana Prokopová
Kurz pro těhotné středy 17:00-18:10 hod.

Těhotenská jóga je jemné cvičení, které přináší uvolnění, protažení i posílení celého těla. Kurz Gravid jóga odbourává těhotenský stres, pomáhá snižovat bolesti zad či otoky typické pro tento čas. Pomocí jemných dechových, rozehřívacích, relaxačních i meditačních technik se budou nastávající maminky cítit fyzicky i psychicky mnohem příjemněji a prohloubí spojení se svým miminkem. Pokud jógu pravidelně cvičíte a Vaše těhotenství probíhá v pořádku lze cvičit až do porodu a absolvovat tak během těhotenství i 2 kurzy za sebou (kurz trvá obvykle 12-13týdnů). Pokud s jógou začínáte a nikdy jste na žádné lekci nebyla, doporučujeme začít až po ukončení prvního trimestru, neurčí-li Váš lékaž jinak. (Upozornění: Cvičení je určeno pro zdravé těhotné ženy a nenahrazuje lékařskou péči.)

Petra Schinckeová
Kurz pro děti 4-7let úterky 15:15-16:15 hod.
a pro děti 7-10let úterky 16:30-17:30 hod.

Na děti čeká v tomto kurzu cvičení plné zábavy, radosti, fantazie a her, protože právě hra je dětem vlastní. Snažíme se o aktivní zapojování dětí do průběhu lekce. Jóga v dětech podporuje správné motorické návyky, přispívá k jejich sociálnímu rozvoji, zajišťuje kompletní protažení celého těla, učí děti uvědomovat si svůj dech a správně s ním pracovat. Ty málo aktivní povzbuzuje, ty živější typy zklidňuje a učí je relaxaci. Cílem je, na základě individuálního přístupu, v dětech probouzet radost, lásku k pohybu, sebevědomí, respekt jeden k druhému a přirozeně podporovat jejich projev. Rodiče prosíme, aby nechali své děti v péči lektorky a odcházeli z Jóga studia. Dáváte tak dítěti jeho osobní prostor pro realizaci.

Markéta Garguláková
Kurz s možností jednorázového vstupu pro začátečníky
úterky a čtvrtky 8:30-10:00 hod.

Tchaj-ťi čchüan je starodávné čínské cvičení, mající své kořeny v bojovém umění. Dnes je celosvětově známé, ceněné a cvičené zejména pro svoje zdravotně léčebné účinky. Každý pohyb je doprovázen zvýšeným soustředěním mysli na napnutí, či uvolnění svalstva. Toto napínání a uvolňování doprovázené koncentrací psychiky aktivuje akupunkturní dráhy, což má pozitivní zdravotní účinky. Zároveň jsou pohyby tchaj-ťi masírovány vnitřní orgány, což přispívá k odplavování odpadních látek. Pomalé pohyby, často krouživého charakteru, pomáhají také uvolňovat zatuhlé klouby. Vhodné pro všechny, zvláště pro začátečníky.

Markéta Garguláková
Kurz pro mírně pokročilé úterky 18:00-19:30 hod.
a pro pokročilé úterky 19:00-20:30 hod.

V kurzu tchai-ťi se naučíte postupně uvolňovat celé tělo pomocí čínských zdravotních cvičení. Naučíte se zde vnímat sebe sama v pohybu, uvolníte své energetické dráhy a při cvičení energetických sestav čchi-kung se naučíte získávat a ukládat energii pro své tělo. Soustředěním se na sebe sama zklidníte svou mysl. Zde v těchto kurzech se již studenti věnují výuce sestavy tchai-ťi čchüan 108 prvků. V půlhodinové řízené meditaci (jež je spojením obou skupin kurzů) prohlubují svůj dech a propojují se se svým nitrem.

Markéta Garguláková
Kurz čchi-kung pro všechny ve čtvrtky od 8:30-9:30 hod.
čtvrtky od 8:30-9:30 hod.

Čchi-kung patří mezi nejpopulárnější energetické cvičení. Je to sestava různých fyzických a mentálních cviků, které dodávají energii do našeho těla. Čchi-kung napomáhá čerpat energii čchi, kterou potřebuje k uzdravení, znamená to tedy práci s energií. Postupně dochází k harmonizaci energie v těle, která se projeví zvýšením imunity, srovnáním hormonální nestability, odstraněním neplodnosti, stabilitou lymfatického systému. Pomocí cvičení čchi-kung odstraníte bolesti páteře, únavu, stres, zlepšíte soustředění a spánek, rozvinete duševní pohodu a klid. U relativně zdravých jedinců působí čchi-kung preventivně, tj. energeticky harmonizuje dřív než se nemoc projeví na fyzické úrovni. Pohyby jsou jednoduché a může je cvičit naprosto každý.

Jana Horáčková
Uzavřený kurz pro POKROČILÉ začátečníky, level II, nutno registrovat předem
čtvrtky 15:30 - 16:45 hod.

Kurz je určen všem, kteří by si chtěli osvojit základy a všechny důležité aspekty Vinyasa jógy. Tento styl jógy dokonale rozvíjí flexibilitu a sílu celého těla. Velice účinně ozdravuje, energizuje a očišťuje organismus. Správně odcvičenou praxí můžete odstranit napětí, únavu a stres. Prvotní a významnou součástí kurzu bude učení vědomého a kontrolovaného dechu. Zaměříte se na správnou techniku a provedení udžájí pránajámy. Seznámíte se s tělesnými zámky a návodem jak je používat. Postupně si projdete všechny povinné pozice a pozdravy slunce ve Vinyasa józe. Využijete konceptu pratikrijásany, znamenající neutralizaci či "využívání vyrovnávacích pozic". Vysvětlíme si, jak postupně budovat sílu, aby bylo možné plynule přecházet pomocí dechu do jednotlivých ásan. V posledních lekcích kurzu se budete učit cvičit sérii ásan propojené dechem. Závěr každé lekce bude věnován relaxaci a meditaci. Zájemci o kurz by měli mít minimální půlroční jógovou praxi případně určitou fyzickou zdatnost.

Do všech uzavřených kurzů, kde je nutná registrace a úhrada předem příslušné lektorce, a tyto lekce jsou v rozvrhu označeny červeně, NENÍ MOŽNÉ BĚHEM KURZU VSTUPOVAT.

 

KURZ – GRAVID JÓGA / lektorka Radana Prokopová

přihlášení: radanaprokop@seznam.cz
středy 14.9. – 7.12.2018/ 1800,-
pátky 12.9. – 5.12.2018 / 1950,-

KURZ – HATHA JÓGA INTUITIV / lektorka Radana Prokopová

přihlášení: radanaprokop@seznam.cz
pondělky 10.9. - 10.12.2018 / 2100,-

KURZ – VINYASA JÓGA Level I, II / lektorka Jana Horáčková

přihlášení: jogajana.cz@gmail.com
čtvrtky 13.9. - 29.11.2018 / 1920,-

KURZ – DĚTSKÁ JÓGA / lektorka Petra Schinckeová

přihlášení: wilkla@seznam.cz
úterky 18.9.2018 - 29.1.2019 4-7let / 1500,-
úterky 18.9.2018 - 29.1.2019 7-10let / 1500,-

KURZ – TEEN JÓGA / lektorka Lenka Drgová

přihlášení: lenka_drga@hotmail.co.uk
pondělky 17.9.2018 - 4.2.2019 11-16let / 1900,-
středy 17.9.2018 - 4.2.2019 11-16let / 1900,-

KURZ – TCHAJ-ŤI / lektorka Markéta Garguláková

přihlášení: marketa.taichi@gmail.com
úterky 8:30h., nebo 18:00h./ 11.9.2018 - 29.1.2019 level I, II/ 3060,-
úterky 19:00h./ 11.9.2018 - 29.1.2019 level III/ 3060,-

KURZ – JÓGA PRO POKROČILÉ ZAČÁTEČNÍKY a MÍRNĚ POKROČILÉ /lektorka Pavla Vanduchová

přihlášení: vanduchova.pavla@seznam.cz
pátky 15:45h. 14.9. - 7.12. 2018 level II, III/ 1650,-
pátky 17:20h. 14.9. - 7.12. 2018 level II/ 1650,-

KURZ – HORMONÁLNÍ JÓGA / letrorka Elizabeth Székely

Přihlášení: szekelyelizabeth@gmail.com
soboty 29.9.,6.10.,13.10., 20.10.,27.10.,3.11., 10.11., 24.11.2018/ 2800,-