Kurzy

„pravidelně udržuj svou mysl čistou, neztrácíš tak sebekontrolu..."

  

Elizabeth Székely
Uzavřený kurz pro začátečnice, nutno registrovat předem.
úterky 16:30-18:00, 18:30-20:00h a čtvrtky 18:30-20:00. Možnost individuálních lekcí, po dohodě s lektorkou v časech mimo pravidelný rozvrh, cena 1000,-Kč za 90min/osoba, nebo 5 osob skupina.

Hormonální jógová terapie  je speciální sestava cviků vytvořená brazilkou Dinah Rodrigues pro ženy s problémy způsobenými hormonální nerovnováhou a také pro všechny od 35 let jako prevence před těmito obtížemi. Jedná se o přírodní léčbu, která vychází z hatha jógy, tibetských technik práce s energií a kundalini jógy. V průběhu cvičení dochází ke zmírnění a postupnému odstranění potíží, jako např: předčasná menopauza a symptomy spojené s menopauzou (návaly horka, nespavost, podrážděnost, nízké libido, bolesti hlavy a migrény, urogenitální suchost), premenstruační syndrom, polycystické vaječníky, neplodnost, deprese, nedostatečná činnost štítné žlázy, osteoporóza, panický syndrom, syndrom karpálního tunelu, snížení paměti, lámavé nehty, suchá pleť a akné, padání vlasů a další. ​Hormonální jógová terapie podporuje celkové zdraví žen, zvyšuje pružnost těla, posiluje plíce, srdce i klouby, detoxikuje celý organismus, působí na vylepšení pleti, vlasů a pomáhá k celkovému omlazení těla i mysli.

Jednotlivé cviky se v kurzu budete učit postupně, lekce na sebe navazují. Součástí kurzu jsou také jednoduché dechové techniky. V ceně kurzu jsou i materiály pro Vaši domácí praxi. Sestavu zvládnou všechny ženy, i ty, které nemají zkušenosti s jógou.

Lektorka Elizabeth má dlouholetou praxi ve vedení těchto léčebných kurzů a je certifikovaná osobně od tvůrkyně Dinah Rodrigues.

Pavla Vanduchová
JÓGA PRO ÚPLNÉ ZAČÁTEČNÍKY Level I - neděle 17:00-18:00 hod.
JÓGA PRO POKROČILÉ ZAČÁTEČNÍKY Level II - pátky 17:20-18:35 hod.
JÓGA PRO MÍRNĚ POKROČILÉ Level II / Level III - pátky 15:45-17:00 hod.
Nutno registrovat předem

JÓGA PRO ÚPLNÉ ZAČÁTEČNÍKY Level I

Kurz je určen úplným začátečníkům, kteří by rádi začali s jógou objevovat svůj potenciál. Je veden krok za krokem, tzn. v prvních lekcích jsou vysvětleny základy plného jógového dechu a dech jako základní kámen jógy, dále základní pozice, které jsou následně rozvíjeny do náročnějších sekvencí. Důraz je kladen na správné dýchání, propojení dechu a pozic a také správné provádění pozic, což zajišťují asistence lektora. Jednotlivé pozice jsou nejdříve vysvětleny a rozebrány i z anatomického hlediska a poté použity v lekci. Absolvent kurz je schopen zvládnout lekce Hatha jógy, osvojí si základy jógy včetně filosofických aspektů a může pokračovat v dalším kurzu, otevřených lekcích či prohlubovat vlastní jógovou praxí.   

JÓGA PRO POKROČILÉ ZAČÁTEČNÍKY Level II

Kurz je určen všem začátečníkům, kteří absolvovali kurz jógy pro začátečníky a rádi by pokračovali v józe a více se rozvíjeli na poli fyzickém i duchovním. Na tomto kurzu se dozvíte základy jógové filosofie, dechových technik, práci s tělesnými zámky, základní pozice v pozdravech slunce a nejčastější pozice vsedě, vleže, inverzní pozice a jejich modifikace, dále pak základy meditace a umění relaxace. Kurz je veden krok po kroku, jednotlivé lekce na sebe navazují. Absolvent kurz je schopen zvládnout lekce Hatha jógy či pomalé Flow jógy, osvojí si základy jógové filosofie a může pokračovat v dalším kurzu, otevřených lekcích či prohlubovat vlastní jógovou praxi.

JÓGA PRO MÍRNĚ POKROČILÉ Level II / Level III

Kurz je určen mírně pokročilým jógovým praktikantům, kteří již získali základní poznatky z oblasti jógových pozic,dechových technik, jógové filosofie, ale chtějí se posouvat dále a získat větší jistotu v daných v pozicích a sekvencích. V rámci kurzu budeme chantovat mantry, řekneme si jejich význam, budeme zkoušet přípravy na náročnější pozice, především inverzní pozice, a nebudou chybět ani pravidelné meditace. Kurz je vhodný pro všechny, kteří již absolvovali kurz pro začátečníky či pro samouky, kteří se chtějí dozvědět něco více či potřebují zpětnou vazbu nejen v podobě asistencí. Vhodná je minimální pravidelná roční jógová praxe a základy dechových technik.

Radana Prokopová
Kurz s možností jednorázového vstupu pondělky 10:00-11:10 hod.

Hatha jóga je ideální cvičení pro každého, kdo si chce protáhnout celé své tělo, uklidnit svou mysl a odpočinout od každodenního stresu. Hlavní náplní tohoto kurzu je výuka jednotlivých pozic, práce s dechem a relaxace. Spojení těchto tří elementů tvoří harmonické cvičení, díky kterému zapomenete na okolní svět a budete se soustředit sami na sebe. V intuitivní józe se budete učit jak naslouchat potřebám nejen svého těla, také své duše. Podle denních konstelací ochutnáte i z dalších stylů jógy od flow, dynamické, až po velmi emočně uvolňující jinové ásany. Tento kurz je doporučen pro jógové začátečníky.

Lenka Drgová
Kurz pro náctileté (11-16let) pondělky a středy 15:30-16:30 hod.

V tomto kurzu se mladiství setkají s mírnou formou hatha jógy, jež je uzpůsobena potřebám vyvíjejícího se těla. Pomáhá budovat správné návyky držení těla, zlepšuje kapacitu plic a krevního oběhu, posiluje imunitu, optimalizuje tělesné funkce a posiluje tok energie v těle. Učí se naslouchat svému tělu a prostřednictvím pravidelného cvičení pomáhá tento kurz mladým lidem najít vnitřní klid, sebedůvěru a rozhodnost. Součástí lekcí tohoto kurzu jsou kromě výuky jednotlivých ásán (jógových pozic) i dechová cvičení a pravidelná závěrečná relaxace.

Radana Prokopová
středy 17:00-18:15h.
pátky 10:00-11:15h

Těhotenská jóga je jemné cvičení, které přináší uvolnění, protažení i posílení celého těla. Kurz Gravid jóga odbourává těhotenský stres, pomáhá snižovat bolesti zad či otoky typické pro tento čas. Pomocí jemných dechových, rozehřívacích, relaxačních i meditačních technik se budou nastávající maminky cítit fyzicky i psychicky mnohem příjemněji a prohloubí spojení se svým miminkem. Pokud jógu pravidelně cvičíte a Vaše těhotenství probíhá v pořádku lze cvičit až do porodu a absolvovat tak během těhotenství i 2 kurzy za sebou (kurz trvá obvykle 12-13týdnů). Pokud s jógou začínáte a nikdy jste na žádné lekci nebyla, doporučujeme začít až po ukončení prvního trimestru, neurčí-li Váš lékaž jinak. (Upozornění: Cvičení je určeno pro zdravé těhotné ženy a nenahrazuje lékařskou péči.)

Petra Schinckeová
Kurz pro děti 4-7let úterky 15:15-16:15 hod.
a pro děti 7-10let úterky 16:30-17:30 hod.

Na děti čeká v tomto kurzu cvičení plné zábavy, radosti, fantazie a her, protože právě hra je dětem vlastní. Snažíme se o aktivní zapojování dětí do průběhu lekce. Jóga v dětech podporuje správné motorické návyky, přispívá k jejich sociálnímu rozvoji, zajišťuje kompletní protažení celého těla, učí děti uvědomovat si svůj dech a správně s ním pracovat. Ty málo aktivní povzbuzuje, ty živější typy zklidňuje a učí je relaxaci. Cílem je, na základě individuálního přístupu, v dětech probouzet radost, lásku k pohybu, sebevědomí, respekt jeden k druhému a přirozeně podporovat jejich projev. Rodiče prosíme, aby nechali své děti v péči lektorky a odcházeli z Jóga studia. Dáváte tak dítěti jeho osobní prostor pro realizaci.

Markéta Garguláková
Kurz s možností jednorázového vstupu pro začátečníky
úterky a čtvrtky 8:30-10:00 a 18:00-19:30

Tchaj-ťi čchüan je starodávné čínské cvičení, mající své kořeny v bojovém umění. Dnes je celosvětově známé, ceněné a cvičené zejména pro svoje zdravotně léčebné účinky. Každý pohyb je doprovázen zvýšeným soustředěním mysli na napnutí, či uvolnění svalstva. Toto napínání a uvolňování doprovázené koncentrací psychiky aktivuje akupunkturní dráhy, což má pozitivní zdravotní účinky. Zároveň jsou pohyby tchaj-ťi masírovány vnitřní orgány, což přispívá k odplavování odpadních látek. Pomalé pohyby, často krouživého charakteru, pomáhají také uvolňovat zatuhlé klouby. Vhodné pro všechny, zvláště pro začátečníky.

Markéta Garguláková
Kurz pro mírně pokročilé úterky 18:00-19:30 hod.
a pro pokročilé úterky 19:00-20:30 hod.

V kurzu tchai-ťi se naučíte postupně uvolňovat celé tělo pomocí čínských zdravotních cvičení. Naučíte se zde vnímat sebe sama v pohybu, uvolníte své energetické dráhy a při cvičení energetických sestav čchi-kung se naučíte získávat a ukládat energii pro své tělo. Soustředěním se na sebe sama zklidníte svou mysl. Zde v těchto kurzech se již studenti věnují výuce sestavy tchai-ťi čchüan 108 prvků. V půlhodinové řízené meditaci (jež je spojením obou skupin kurzů) prohlubují svůj dech a propojují se se svým nitrem.

Markéta Garguláková
Kurz čchi-kung pro všechny ve čtvrtky od 11:90-12:00 hod.

Čchi-kung patří mezi nejpopulárnější energetické cvičení. Je to sestava různých fyzických a mentálních cviků, které dodávají energii do našeho těla. Čchi-kung napomáhá čerpat energii čchi, kterou potřebuje k uzdravení, znamená to tedy práci s energií. Postupně dochází k harmonizaci energie v těle, která se projeví zvýšením imunity, srovnáním hormonální nestability, odstraněním neplodnosti, stabilitou lymfatického systému. Pomocí cvičení čchi-kung odstraníte bolesti páteře, únavu, stres, zlepšíte soustředění a spánek, rozvinete duševní pohodu a klid. U relativně zdravých jedinců působí čchi-kung preventivně, tj. energeticky harmonizuje dřív než se nemoc projeví na fyzické úrovni. Pohyby jsou jednoduché a může je cvičit naprosto každý.

Pavla Vanduchová
neděle 3.3. – 31.3. 2019 / 17:00 – 18:00

Volné pokračování zimního mini kurzu pro úplnézačátečníky. Kurz je veden krok za krokem, v úvodu se věnujeme dechovým technikám, převážně plnémujógovému dechu, dále opakujeme poznatky z předchozíchlekcí v rámci ásanových pozic a sekvencí, učíme se novépozice či prohlubujeme stávající. Důraz je kladen nasprávné dýchání, propojení dechu a pozic a také správnéprovádění pozic, což zajišťují asistence lektora. Jednotlivépozice jsou nejdříve vysvětleny a rozebrány i z anatomického hlediska a poté použity v lekci. Absolvent kurz je schopen zvládnout lekce Hatha jógy, osvojí sizáklady jógy včetně filosofických aspektů a můžepokračovat v dalším kurzu, otevřených lekcích čiprohlubovat vlastní jógovou praxí.

Do všech uzavřených kurzů, kde je nutná registrace a úhrada předem příslušné lektorce, a tyto lekce jsou v rozvrhu označeny červeně, NENÍ MOŽNÉ BĚHEM KURZU VSTUPOVAT.

 

KURZ – GRAVID JÓGA (pro těhotné) / lektorka Radana Prokopová
přihlášení: radanaprokop@seznam.cz
středy 17:00-18:15h. 2.1.-27.3./ 13 lekcí/ 1950,-
pátky 10:00-11:15h. 4.1.-29.3./ 13 lekcí / 1950,-

KURZ – HATHA JÓGA INTUITIV / lektorka Radana Prokopová
přihlášení: radanaprokop@seznam.cz
pondělky 10:00-11:15h. 7.1.-25.3. / 12 lekcí/ 1800,-

KURZ – DĚTSKÁ JÓGA / lektorka Petra Schinckeová
přihlášení: wilkla@seznam.cz
úterky 15:15-16:15h. 5.2.-4.6./ 15lekcí 4-7let / 1500,-
úterky 16:30-17:30h. 5.2.-4.6./ 15lekcí 7-10let / 1500,-

KURZ – TEEN JÓGA / lektorka Lenka Drgová
přihlášení: lenka_drga@hotmail.co.uk
středy 15:30-16:30h. 7.2.- 12.6./ 17 lekcí 11-16let/ 1700,-

KURZ – TCHAJ-ŤI a ČCHI-KUNG / lektorka Markéta Garguláková
přihlášení: marketa.taichi@gmail.com
úterky 8:30-10:00h. 5.2.-18.6./ 18 lekcí Tchaj-ťi level I, II/ 3060,-
úterky 18:00-19:30h. 5.2.-18.6./ 18 lekcí Tchaj-ťi level I, II/ 3060,-
úterky 19:00-20:30h. 5.2.- 18.6./ 18 lekcí Tchaj-ťi level III/ 3060,-
čtvrtky 11:00-12:00h. 14.2.-20.6./ 17 lekcí Čchi-kung level I,II/ 2040,-

KURZ – JÓGA PRO RADOST /lektorka Pavla Vanduchová
přihlášení: vanduchova.pavla@seznam.cz
pátky 15:45-17:00h. 4.1.-29.3./ 12 lekcí mírně pokročilí/ 1980,-
pátky 17:20-18:35h. 4.1.-29.3./ 12 lekcí pokročilí začátečníci/ 1980,-
neděle 17:00-18:00h. 6.1.-24.2./ 6 lekcí úplní začátečníci/ 990,-

KURZ – HORMONÁLNÍ JÓGA / lektorka Elizabeth Székely
NOVĚ kurzy pro individuální skupinu jen 4 žen
přihlášení: szekelyelizabeth@gmail.com
úterky 16:30-18:00h. 22.1., 29.1., 5.2., 12.2., 19.2. / 2800,-
úterky 18:30-20:00h. 19.3., 26.3., 2.4., 9.4., 16.4. / 2800,-
čtvrtky 18:30-20:00h. 21.3., 28.3., 4.4., 11.4., 18.4. / 2800,-

KURZ – JÓGA PRO ÚPLNÉ ZAČÁTEČNÍKY, Level I
přihlášení: vanduchova.pavla@seznam.cz
neděle 3.3. – 31.3. 2019 / 17:00 – 18:00 / 660,- / Level I