Kurzy

„pravidelně udržuj svou mysl čistou, neztrácíš tak sebekontrolu..."

  

Kateřina Valtová
Uzavřený kurz pro začátečníky, nutno registrovat předem
čtvrtky 15:30-16:45 hod.

Kurz je určen především začátečníkům, ale i těm, kteří již mají s jógou nějaké zkušenosti a rádi by si své znalosti prohloubili. Je zaměřen na komplexní seznámení s principy spirální jógy, uceleného systému cvičení se zdravotními aspekty jógy. Učí správnému provedení jógových poloh a správnému dýchání. Využívá klasický jógový přístup propojení těla, mysli a dechu.

Cvičení spirální jógy je typické individuálním přístupem, proto je vhodné pro všechny věkové kategorie, pro muže i ženy. Zlepšuje fyzickou i psychickou kondici, zvyšuje ohebnost a celkově posiluje. Zaměřuje se především na zpružnění a zpevnění páteře a velkých kloubů, a tím podporuje správné držení těla a správné dýchání.

Pomáhá při bolestech zad, při problémech s páteří a klouby, při migrénách, dýchacích a oběhových onemocněních a dalších „civilizačních“ neduzích. Je vhodné pro všechny, kteří potřebují duševní a tělesné uvolnění a regeneraci, ale i jako doplněk a kompenzace sportu.

Elizabeth Székely
Uzavřený kurz pro začátečnice, nutno registrovat předem
čtvrtky 18:30-20:00 hod.

Hormonální jógová terapie  je speciální sestava cviků vytvořená brazilkou Dinah Rodrigues pro ženy s problémy způsobenými hormonální nerovnováhou a také pro všechny od 35 let jako prevence před těmito obtížemi. Jedná se o přírodní léčbu, která vychází z hatha jógy, tibetských technik práce s energií a kundalini jógy. V průběhu cvičení dochází ke zmírnění a postupnému odstranění potíží, jako např: předčasná menopauza a symptomy spojené s menopauzou (návaly horka, nespavost, podrážděnost, nízké libido, bolesti hlavy a migrény, urogenitální suchost), premenstruační syndrom, polycystické vaječníky, neplodnost, deprese, nedostatečná činnost štítné žlázy, osteoporóza, panický syndrom, syndrom karpálního tunelu, snížení paměti, lámavé nehty, suchá pleť a akné, padání vlasů a další. ​Hormonální jógová terapie podporuje celkové zdraví žen, zvyšuje pružnost těla, posiluje plíce, srdce i klouby, detoxikuje celý organismus, působí na vylepšení pleti, vlasů a pomáhá k celkovému omlazení těla i mysli.

Jednotlivé cviky se v kurzu budete učit postupně, lekce na sebe navazují. Součástí kurzu jsou také jednoduché dechové techniky. V ceně kurzu jsou i materiály pro Vaši domácí praxi. Sestavu zvládnou všechny ženy, i ty, které nemají zkušenosti s jógou.

Lektorka Elizabeth má dlouholetou praxi ve vedení těchto léčebných kurzů a je certifikovaná osobně od tvůrkyně Dinah Rodrigues.

Pavla Vanduchová
Uzavřený kurz pro začátečníky level I v pátky 17:30-18:45 hod.
a pro level II v čase 15:45-17:00 hod., nutno registrovat předem

Level I

Kurz je určen všem začátečníkům, ale i všem, kteří jsou samouci či navštěvují open lekce a chtějí si zopakovat techniku jógových pozic a získat hlubší poznatky. Na tomto kurzu se dozvíte základy jógové filozofie, dechových technik, práci s tělesnými zámky, základní pozice v pozdravech slunce a nejčastější pozice vsedě, vleže, inverzní pozice a jejich modifikace, dále pak základy meditace a umění relaxace. Kurz je veden krok po kroku, jednotlivé lekce na sebe navazují. Absolvent kurzu je schopen zvládnout lekce Hatha jógy či pomalé Flow jógy, osvojí si základy jógy včetně filozofických aspektů a může pokračovat v dalším kurzu, otevřených lekcích či prohlubovat vlastní jógovou praxi.     

Level II

Kurz je určen pokročilým začátečníkům, kteří již získali základní poznatky z oblasti jógových pozic a dechových technik, ale chtějí se posunout dále a získat větší jistotu. V rámci kurzu budeme chantovat mantry, řekneme si jejich význam. Budeme opakovat a prohlubovat znalosti dechových technik, vyzkoušíme si nové jógové sekvence a pozice a nebude chybět jógová filozofie. Kurz je vhodný pro všechny, kteří již absolvovali kurz pro začátečníky či pro samouky, kteří se chtějí dozvědět něco více či potřebují zpětnou vazbu nejen v podobě asistencí. Vhodná je minimální pravidelná půlroční jógová praxe a znalost základů dechových technik.

Radana Prokopová
Kurz s možností jednorázového vstupu pondělky 10:00-11:10 hod.

Hatha jóga je ideální cvičení pro každého, kdo si chce protáhnout celé své tělo, uklidnit svou mysl a odpočinout od každodenního stresu. Hlavní náplní tohoto kurzu je výuka jednotlivých pozic, práce s dechem a relaxace. Spojení těchto tří elementů tvoří harmonické cvičení, díky kterému zapomenete na okolní svět a budete se soustředit sami na sebe. V intuitivní józe se budete učit jak naslouchat potřebám nejen svého těla, také své duše. Podle denních konstelací ochutnáte i z dalších stylů jógy od flow, dynamické, až po velmi emočně uvolňující jinové ásany. Tento kurz je doporučen pro jógové začátečníky.

Lenka Drgová
Kurz pro náctileté (11-16let) pondělky a středy 15:30-16:30 hod.

V tomto kurzu se mladiství setkají s mírnou formou hatha jógy, jež je uzpůsobena potřebám vyvíjejícího se těla. Pomáhá budovat správné návyky držení těla, zlepšuje kapacitu plic a krevního oběhu, posiluje imunitu, optimalizuje tělesné funkce a posiluje tok energie v těle. Učí se naslouchat svému tělu a prostřednictvím pravidelného cvičení pomáhá tento kurz mladým lidem najít vnitřní klid, sebedůvěru a rozhodnost. Součástí lekcí tohoto kurzu jsou kromě výuky jednotlivých ásán (jógových pozic) i dechová cvičení a pravidelná závěrečná relaxace.

Radana Prokopová
Kurz pro těhotné středy 17:00-18:10 hod.

Těhotenská jóga je jemné cvičení, které přináší uvolnění, protažení i posílení celého těla. Kurz Gravid jóga odbourává těhotenský stres, pomáhá snižovat bolesti zad či otoky typické pro tento čas. Pomocí jemných dechových, rozehřívacích, relaxačních i meditačních technik se budou nastávající maminky cítit fyzicky i psychicky mnohem příjemněji a prohloubí spojení se svým miminkem. Pokud jógu pravidelně cvičíte a Vaše těhotenství probíhá v pořádku lze cvičit až do porodu a absolvovat tak během těhotenství i 2 kurzy za sebou (kurz trvá obvykle 12-13týdnů). Pokud s jógou začínáte a nikdy jste na žádné lekci nebyla, doporučujeme začít až po ukončení prvního trimestru, neurčí-li Váš lékaž jinak. (Upozornění: Cvičení je určeno pro zdravé těhotné ženy a nenahrazuje lékařskou péči.)

Petra Schinckeová
Kurz pro děti 4-7let úterky 15:15-16:15 hod.
a pro děti 7-10let úterky 16:30-17:30 hod.

Lenka Drgová / Jana Valehrachová
Kurz pro děti s možností jednorázového stupu soboty 10:30-11:30 hod.

Na děti čeká v tomto kurzu cvičení plné zábavy, radosti, fantazie a her, protože právě hra je dětem vlastní. Snažíme se o aktivní zapojování dětí do průběhu lekce. Jóga v dětech podporuje správné motorické návyky, přispívá k jejich sociálnímu rozvoji, zajišťuje kompletní protažení celého těla, učí děti uvědomovat si svůj dech a správně s ním pracovat. Ty málo aktivní povzbuzuje, ty živější typy zklidňuje a učí je relaxaci. Cílem je, na základě individuálního přístupu, v dětech probouzet radost, lásku k pohybu, sebevědomí, respekt jeden k druhému a přirozeně podporovat jejich projev. Rodiče prosíme, aby nechali své děti v péči lektorky a odcházeli z Jóga studia. Dáváte tak dítěti jeho osobní prostor pro realizaci.

Markéta Garguláková
Kurz s možností jednorázového vstupu pro začátečníky
úterky a čtvrtky 8:30-10:00 hod.

Tchaj-ťi čchüan je starodávné čínské cvičení, mající své kořeny v bojovém umění. Dnes je celosvětově známé, ceněné a cvičené zejména pro svoje zdravotně léčebné účinky. Každý pohyb je doprovázen zvýšeným soustředěním mysli na napnutí, či uvolnění svalstva. Toto napínání a uvolňování doprovázené koncentrací psychiky aktivuje akupunkturní dráhy, což má pozitivní zdravotní účinky. Zároveň jsou pohyby tchaj-ťi masírovány vnitřní orgány, což přispívá k odplavování odpadních látek. Pomalé pohyby, často krouživého charakteru, pomáhají také uvolňovat zatuhlé klouby. Vhodné pro všechny, zvláště pro začátečníky.

Markéta Garguláková
Kurz pro mírně pokročilé úterky 18:00-19:30 hod.
a pro pokročilé úterky 19:00-20:30 hod.

V kurzu tchai-ťi se naučíte postupně uvolňovat celé tělo pomocí čínských zdravotních cvičení. Naučíte se zde vnímat sebe sama v pohybu, uvolníte své energetické dráhy a při cvičení energetických sestav čchi-kung se naučíte získávat a ukládat energii pro své tělo. Soustředěním se na sebe sama zklidníte svou mysl. Zde v těchto kurzech se již studenti věnují výuce sestavy tchai-ťi čchüan 108 prvků. V půlhodinové řízené meditaci (jež je spojením obou skupin kurzů) prohlubují svůj dech a propojují se se svým nitrem.

Markéta Garguláková
Kurz čínských zdravotních cvičení nejen pro seniory a 60+
čtvrtky od 8:30-9:30 hod.

Čínská zdravotní cvičení nám pomáhají ke znovuobnovení hybnosti našeho těla a zároveň i na úrovni psychické. Naše mysl se dokáže zklidnit a uvolnit. Čína je země s dlouhou historií a bohatou kulturní tradicí. Čínská cvičení se předávala z generace na generaci. Díky mistrům, kteří přišli do našeho světa a předávají nám své znalosti, se můžeme i my naučit některým dovednostem, jak si udržet dobré zdraví. Cvičení probíhá ve stoje, ale je možné cvičit také v sedě na židli, což má velkou výhodu pro osoby se špatnou hybností. Vhodné pro muže i ženy.

Do jednotlivých kurzů se hlaste mailem příslušné lektorce, budou Vám odeslány podmínky přihlášení a pokyny k platbě. Úhrady provádějte na účet: 3224650399 / 0800 VS: datum začátku kurzu Zpráva pro příjemce: jméno a příjmení účastníka kurzu

KURZ – TCHAJ-ŤI úterky / marketa.taichi@gmail.com
5.9.2017 -1 9.6.2018 / level I, II- začátky od 8:30 hod. a 18:00 hod. / 5320,-
level III- začátek od 19:00 hod. / 5320,-
(platby 1.polovina 2800,- do 31.8.2017, 2.polovina 2520,- do 31.1.2018)

KURZ – ČÍNSKÁ ZDRAVOTNÍ CVIČENÍ / marketa.taichi@gmail.com
7.9.2017 - 21.6.2018 / 4000,-
(platby 1.polovina 1900,- do 31.8.2017, 2.polovina 2100,- do 31.1.2018)

KURZ – GRAVID JÓGA / radanaprokop@seznam.cz
13.9.2017 - 29.11.2017 / 1680,-
15.9.2017 - 8.12.2017 / 1680,-

KURZ – SPIRÁLNÍ JÓGA ZAČÁTEČNÍCI  / kvaltova@gmail.com
14.9.2017 - 14.12.2017 / 1680,-

KURZ – HORMONÁLNÍ JÓGA / szekelyelizabeth@gmail.com
13.9. - 13.12.2017 / 2500,-
14.9.2017 - 14.12.2017 / 2500,-

KURZ – HATHA JÓGA INTUITIV / radanaprokop@seznam.cz
18.9.2017 - 4.12.2017 / 1560,-

KURZ – DĚTSKÁ JÓGA / wilkla@seznam.cz
19.9.2017 - 30.1.2018 4-7let / 1440,-
19.9.2017 - 30.1.2018 7-10let / 1440,-

KURZ – TEEN JÓGA / lenka_drga@hotmail.co.uk
18.9.2017 - 29.1.2018 11-16let / 1530,-
20.9.2017 - 24.1.2018 11-16let / 1530,-

KURZ – DĚTSKÁ JÓGA soboty / lenka_drga@hotmail.co.uk
7.10.2017 - 27.1.2018 4-9let / 1260,-

KURZ – JÓGA PRO ZAČÁTEČNÍKY / vanduchova.pavla@seznam.cz
22.9. - 8.12.2017 / 15:45-17:00 / 1500,- / level II
22.9. - 8.12.2017 / 17:30-18:45 / 1500,- / level I