Lekce

„hledejte pocit živé prázdnoty, zářivého světla v nás … v ní setrvejte“
vyberte si svou lekci

 

Radana Prokopová
Otevřená lekce středy 18:30-19:45hod.

Hatha jóga je ideální cvičení pro každého, kdo si chce protáhnout celé své tělo, uklidnit svou mysl a odpočinout od každodenního stresu. Hlavní náplní lekcí je výuka jednotlivých pozic, práce s dechem a relaxace. Spojení těchto tří elementů tvoří harmonické cvičení, díky kterému zapomenete na okolní svět a budete se soustředit sami na sebe. V intuitivní józe se budete učit jak naslouchat potřebám nejen svého těla, také své duše. Podle denních konstelací ochutnáte i z dalších stylů jógy od flow, dynamické, až po velmi emočně uvolňující jinové ásany.

Pavla Vanduchová
Otevřená lekce pro mírně pokročilé neděle 18:30-19:45hod.

Lekce ve stylu flow jógy propojuje poznatky z Jivamukty jógy a Vinyasa jógy. V této lekci je sladěn dech a pohyb do jednotlivých jógových sekvencí navazujících na sebe. Na začátku každé lekce nechybí úvodní zklidnění, prodýchání, zahřátí těla pomocí pozdravu slunce. Poté následují sekvence ve stoji na ukotvení, sekvence záklonové a předklonové a závěrečné sekvence ásan s uvolněním a relaxací. Lekce se vyvíjejí dle aktuální potřeby klientů. Pozornost je zaměřena na zklidnění mysli, vnímání těla, uvědomění si dechu i prožitku z každého pohybu. Nechte volně plynout dech a užívejte si každý pohyb – to je motto této lekce.

Pavla Vanduchová
Otevřená lekce pondělky 8:15-9:30hod.

Tato lekce jógy je spojením Hatha jógy, Spinální jógy a Yin jógy. Lekce jsou vedeny v pomalejším stylu s uvolněním v oblasti zad a pánve, s delšími výdržemi v jednodušších pozicích a hlubším dýcháním s přihlédnutím k individuálním potřebám a využitím pomůcek. Začátek lekce je věnován úvodní pranajámě, která zklidní tělo a připraví ho na následující ásany, v závěru lekce si tělo odpočine v relaxaci. Kurz je určen pro začátečníky, pro osoby, které mají problémy se zády, s pohybovým aparátem a také pro ty, kteří hledají v lekcích uvolnění a zklidnění.

Kateřina Čajánková
Otevřená lekce pro mírně pokročilé pondělky 18:30-20:00hod.

Tato lekce je postavena na pevných základech Hatha jógy a výuka je obohacena o poznatky mnohem mladšího stylu dle B.K.S Iyengara, jež pro západní civilizaci obohatil systém jógy o využívání pomůcek- válce, popruhy, deky, cihly, židle, závěsné popruhy na zdi atd. Spirální jóga je propojením těchto směrů a navíc ještě podpořena znalostmi principů pohybovo- terapeutického stylu Spiraldynamik, jež podporuje trojrozměrné vnímání těla a učí tak správnou pohybovou koordinaci lidského těla. Tento inovační pohled, v ČR poměrně nový, je obohacen o uplatnění poznatků z kineziologie, anatomické stavby člověka a během lekce tedy o návody zapojení, aktivace- stlačení, stočení, prodloužení či otevření v dané aktivní části těla. Praktikováním v této lekci vyrovnáte svalový tonus a vylepšíte symetrické držení těla. Také se zde učíte dechové, koncetrační a relaxační techniky. Doporučení je pro jogíny s minimálně půl roční jógovou praxí.

Kateřina Čajánková
Otevřená lekce pro začátečníky pondělky 17:00-18:15hod.

Tato lekce je postavena na pevných základech Hatha jógy a výuka je obohacena o poznatky mnohem mladšího stylu dle B.K.S Iyengara, jež pro západní civilizaci obohatil systém jógy o využívání pomůcek- válce, popruhy, deky, cihly, židle, závěsné popruhy na zdi atd. Spirální jóga je propojením těchto směrů a navíc ještě podpořena znalostmi principů pohybovo- terapeutického stylu Spiraldynamik, jež podporuje trojrozměrné vnímání těla a učí tak správnou pohybovou koordinaci lidského těla. Tento inovační pohled, v ČR poměrně nový, je obohacen o uplatnění poznatků z kineziologie, anatomické stavby člověka a během lekce tedy o návody zapojení, aktivace- stlačení, stočení, prodloužení či otevření v dané aktivní části těla, převážně v prostoru celého trupu, páteře a zad. Praktikováním v této lekci vyrovnáte svalový tonus trupu a podpoříte axiální napřímení těla. Nezbytnou součástí jsou dechové, koncetrační a relaxační techniky.

Kateřina Čajánková
Otevřená lekce pro mírně pokročilé středy 8:30-9:50hod.
Otevřená lekce pro pokročilé pondělky 18:30-20:00hod.

Tato lekce je určena pro všechny, kteří aktivně praktikují jógu minimálně půl roku, zvládají i obrácené pozice a ovládají svůj dech, tedy pravidelně pracují s dechovými technikami. Živá jóga je osobitým pojením lektorky Kateřiny a je postavena na základech konceptu Spirální jógy (Hatha jóga a Spiraldynamik) a zahrnuje také obdobu metody Iyengar výuky (přesných a detailních pokynů k zaujetí ásany, pořadí a setrvání v ásaně). V lekci se využívá spousta pomůcek, závěsných popruhů, zdi jako opory a také se občas pracuje na ásanách ve dvojicích. Zároveň je propojením dlouholetých studií jógy s mnoha učiteli a zjitří Vaši vnitřní vnímavost těla při vědomě ukotvené mysli.

Jana Horáčková
Otevřená lekce pro všechny úrovně pokročilosti středy 10:30-11:50 hod.
Otevřená lekce Yin Yang jógy kombinuje dynamickou Vinyasa jógu a klidnou Jin jógu.

Taoistický aspekt Yang představuje v jógové praxi aktivitu, intenzivní práci se svaly a snahu o dosažení určité síly a fyzické kondice. Naopak Yin se soustřeďuje na pasivitu, protažení a zvětšení flexibility pojivových tkání a kloubů, hluboké uvolnění, odevzdání se a zklidnění. Lekce je rovnoměrně rozdělená do dvou cvičebních částí. V první části lekce se budete věnovat dynamické ásanové praxi, kdy se za pomocí dechových technik a Pozdravu slunci zahřejete a očistíte své tělo. V druhé části lekce budete cvičit pasivně a zcela bez síly. V uvolněné jinové praxi ásan se pokusíte setrvat přibližně od 3-5 minut, kdy jemně protáhnete a ozdravíte pojivové tkáně (vazy, fascie a klouby). Na závěr lekce necháte vše doznít v relaxační pozici šavásany. Lekce Yin Yang jógy vyrovnává Yin a Yang energie uvnitř těla a pomáhá nám najít rovnováhu mezi silou a flexibilitou. Vhodné pro všechny úrovně pokročilosti.

Všechny uvedené lekce jsou formou otevřeného vstupu, nemusíte se předem registrovat, ani si rezervovat místo, jednoduše přijďte.

Platit můžete jednorázově, nebo zakoupit hromadné předplatné na 5, 10, nebo 20lekcí a přicházet tak kombinovaně na všechny otevřené lekce z rozvrhu.

Úhradu za hromadné předplatné lze provést v hotovosti ve studiu Satyam, nebo platby posílejte na účet: 3224650399/0800 VS: 0001 a informujte nás mailem o odeslané úhradě. Po přijetí Vaší platby se na Vaší klientské kartě, která zůstává trvale ve studiu Satyam objeví zaplacený počet otevřených lekcí ve Vámi zvolené hodnotě.Hromadné předplatné, platí na 6 měsíců od data zakoupení

Hodnota lekce 130,- 5x/ 625,- 10x/ 1200,- 20x/ 2300,-

Hodnota lekce 150,- 5x/ 725,- 10x/ 1400,- 20x/ 2700,-

Hodnota lekce 170,- 5x/ 825,- 10x/ 1600,- 20x/ 3100,-

Hodnota lekce 180,- 5x/ 875,- 10x/ 1700,- 20x/ 3300,-