Akce
 • DOLNÍ KONČETINA A NOHA
  W
  DOLNÍ KONČETINA A NOHA
  4.ÚNOR

  Kateřina Čajánková
  Sobota 4. 2. 2023
  9.00 - 11.15 hod.

  O tom jak správně zapojovat chodidlo a procvičovat klenbu nohy, stavět si správnou oporu nejen pro pozice jógy, ale také v běžném životě, bude tento workshop na přání mnoha z vás. Dolní končetiny jsou základem postury těla a jejich funkce je velmi důležitá z hlediska aktivity zapojení systému posturální stabilizace a lokomoce. Častokrát poruchy v okolí páteře souvisí právě s porušenou funkcí nohy a vy cvičením můžete uzdravovat i svoje záda.

   

  Více...
 • HATHA JÓGA S POMŮCKAMI PRO ZDRAVÁ ZÁDA
  W
  HATHA JÓGA S POMŮCKAMI PRO ZDRAVÁ ZÁDA
  5.ÚNOR

  Pavla Boďa Vanduchová
  neděle 5.2.2023
  9.30 - 11.00 hod.
  Jóga studio Partyzánská

  Hatha jóga se řadí k pomalým jógovým stylům a patří mezi nejstarší jógové styly vůbec. V současné době si získala velkou oblibu díky jemnosti a zároveň komplexnosti právě proto, že je určena širokému spektru jogínů jak z řad začátečníků, tak i pokročilých. V této speciální lekci budeme pro provádění pozic používat jógové pomůcky jako jsou bloky, pásky, bolstery, deky a židle. Pomůcky jsou někdy přeceňovanou, jindy podceňovanou součástí jógové praxe. Jsou lektoři, kteří jsou zásadně proti pomůckám a pak ti, kteří si lekci bez nich nedokážou představit.

  Více...
 • PUSH HANDS, PÁROVÁ CVIČENÍ + SUNDO
  W
  PUSH HANDS, PÁROVÁ CVIČENÍ + SUNDO
  25-26.ÚNOR

  Paul Renall a Lenka Ryšková
  25.2. a 26.2.2023
  Sobota: 9:30 – 17:00 dopoledne SUNDO, odpoledne párové cvičení
  Neděle: 9:30 – 15:00 párové cvičení

  Párové cvičení – PUSH HANDS nás učí reagovat na vnější podněty pomocí technik přetlačování rukama, které můžeme využít jak pro praxi tchaj-ťi čchüan, tak i v běžném životě. Trénink s partnerem umožňuje rozvíjet naši schopnost naslouchat, citlivost cítit směr a sílu partnerova záměru. Učíme se spolupráci s partnerem, vnímání středu svého těla.
  Sundo je korejské taoistické umění osobního rozvoje, vyvinuli jej lesní horští mniši. Původ Sunda se datuje zpět několik tisíc let.

  Více...
 • RESTORATIVNÍ JÓGA S PRÁNÁJÁMOU
  W
  RESTORATIVNÍ JÓGA S PRÁNÁJÁMOU
  19.BŘEZEN

  Kateřina Čajánková
  19. 3. 2023
  9.00 - 11.15 hod.

  Restorativní jóga vychází z anglického slova restore, které znamená obnovit, ozdravit, či znovu nastolit rovnováhu. Je to druh jógy, který se využívá pro dosažení fyzického, mentálního i emočního uvolnění. 

  Pránájáma je složené sanskrtské slovo (v dévanágarí प्राणायाम), prána (dech) a ájáma (ovládání), znamená ovládání dechu. Podle védských spisů se dech skládá ze tří složek – vdech (púraka), zadržení dechu (kumbhaka) a výdech (rečaka). Pránájáma je jogínské cvičení jejímž účelem je ovládnutí životní energie – prány. 

   

  Více...
 • JÓGA NA SRI LANCE
  W
  JÓGA NA SRI LANCE
  1.DUBEN

  JÓGA POBYT NA SRÍ LANCE

  Mangrove Beach Cabanas
  Kateřina Čajánková a Živá jóga
  1.–11.4. 2023

  Relaxujte, užívejte a jógujte! Milí jogíni a jogínky, čeká na vás stylový resort, který se nachází na samém jihu Srí Lanky, v blízkosti města Tangalle. Je umístěn přímo na pláži s výhledem na Indický oceán, na poloostrově v blízkosti lagun obklopen bujnou vegetací. Na pláži najdete restauraci s milým a přátelským personálem, která je k dispozici po celý den. Jógová praxe bude vedena ve středně pokročilé úrovni.

  Více...