Akce
 • HATHA JÓGA PROTI BOLESTEM ZAD S VYUŽITÍM POMŮCEK
  W
  HATHA JÓGA PROTI BOLESTEM ZAD S VYUŽITÍM POMŮCEK
  6.BŘEZEN

  Pavla Boďa Vanduchová 
  6. března 2022
  9.30 - 10.45.

  Jóga studio Partyzánská 

  Pomůcky jsou někdy přeceňovanou, jindy podceňovanou součástí jógové praxe. Jsou lektoři, kteří jsou zásadně proti pomůckám a pak ti, kteří si lekci bez nich nedokážou představit. Pravdou je, že pomůcky nám mohou zjednodušit naši jógovou praxi a udělat lekci příjemnější. Někdy proto, že jsme unavení, někdy proto že nám tělesné dysbalance nedovolí jít hlouběji či máme nepoměr mezi dolními a horními končetinami, či jsme zkrácení nebo po úrazu...

 • POZDRAV SLUNCI PRO ZAČÁTEČNÍKY – KROK ZA KROKEM
  W
  POZDRAV SLUNCI PRO ZAČÁTEČNÍKY – KROK ZA KROKEM
  10.PROSINEC

  Pavla Boďa Vanduchová 
  pátek 10. 12. 2021 
  18.15 – 19.45 hod.
  Jóga studio Partyzánská 

  Pozdravy slunce jsou součástí většiny dynamických lekcí a objevují se i v lekcích pomalých. Zařazují se na začátku lekcí, protože mají tělo připravit na další jógové sekvence. Mnohdy stačí pár kol a tělo je dokonale připravené na celý den. Zvyšuje se energie, tělo je okysličenější a často odpadají bolesti zad. Na workshopu se naučíme 2 nejznámější pozdravy slunce, ze kterých vycházejí ostatní pozdravy.

 • VĚDOMÁ TERAPIE JÓGOU
  W
  VĚDOMÁ TERAPIE JÓGOU
  19.PROSINEC

  Jak si užívat předklony
  s pokorou Matce Zemi

  Kateřina Čajánková 
  Neděle 19. 12. 2021
  9.00 - 11.30 h.
  Jóga studio Satyam Partyzánská

  Na tomto workshopu budeme zpružňovat svoji páteř a uvolňovat okolí pánve a kyčlí. Necháme tělo tvarovat do předklonů a za pomoci vědomého doteku dechu prostor zvědomíme. Naladíme se na pocity sebepřijetí, pokory, vděčnosti a úcty.

 • RESTORATIVNÍ JÓGA S PRÁNÁJÁMOU
  W
  RESTORATIVNÍ JÓGA S PRÁNÁJÁMOU
  9.LEDEN

  Kateřina Čajánková
  I. neděle 9.1.2022
  II. neděle 20.2.2022
  9.00-11.30 hod.
   
  Restorativní jóga vychází z anglického slova restore, které znamená obnovit, ozdravit, či znovu nastolit rovnováhu. Je to druh jógy, který se využívá pro dosažení fyzického, mentálního i emočního uvolnění.
   
  Pránájáma je složené sanskrtské slovo (v dévanágarí प्राणायाम), prána (dech) a ájáma (ovládání), znamená ovládání dechu. Podle védských spisů se dech skládá ze tří složek – vdech (púraka), zadržení dechu (kumbhaka) a výdech (rečaka). Pránájáma je jogínské cvičení jejímž účelem je ovládnutí životní energie – prány.
   
  Pojďme si pránajámu vyzkoušet v pozicích Restorativní jógy. Ta je specifická tím, že v jógových pozicích budeme zůstávat po dobu 5-10minut, využijeme pomůcky k pohodlnému vypodložení našeho těla a praktikovat budeme jen v sedu a lehu.