Kurzy Satyam Partyzánská

Pavla Boďa Vanduchová
Kurz pro mírně pokročilé pátky 16:15-17:45hod.

Kurz je určen mírně pokročilé až pokročilé praktikanty, kteří již získali základní poznatky z oblasti jógových pozic, dechových technik, jógové filosofie, ale chtějí se posouvat dále a získat větší jistotu v daných v pozicích a sekvencích. V rámci kurzu budeme chantovat mantry, řekneme si jejich význam, budeme se zabývat meditacemi, zkoušet přípravy na náročnější pozice. Prvních pár lekcí budeme opakovat jak jógovou filosofii, tak i pozice, se kterými jsme se setkali v minulých kurzech, poté plynule navážeme přípravnými a konečnými pozicemi na získání flexibility v oblasti hamstringů a v jógové filosofii budeme pokračovat v historii jógy, Vedách aj. Kurz je vhodný pro všechny, kteří již absolvovali kurz pro začátečníky či pro samouky, kteří se chtějí dozvědět něco více či potřebují zpětnou vazbu nejen v podobě asistencí (hands on). Vhodná je minimální pravidelná půlroční jógová praxe a základy dechových technik, absolvování kurzu pro začátečníky či mírně pokročilé.

Radana Prokopová
Kurz s možností jednorázového vstupu pondělky 10:00-11:10 hod.

Hatha jóga je ideální cvičení pro každého, kdo si chce protáhnout celé své tělo, uklidnit svou mysl a odpočinout od každodenního stresu. Hlavní náplní tohoto kurzu je výuka jednotlivých pozic, práce s dechem a relaxace. Spojení těchto tří elementů tvoří harmonické cvičení, díky kterému zapomenete na okolní svět a budete se soustředit sami na sebe. V intuitivní józe se budete učit jak naslouchat potřebám nejen svého těla, také své duše. Podle denních konstelací ochutnáte i z dalších stylů jógy od flow, dynamické, až po velmi emočně uvolňující jinové ásany. Tento kurz je doporučen pro jógové začátečníky.

Lenka Drgová
Kurz pro náctileté (11-16let) středy 15:30-16:30 hod.

V tomto kurzu se mladiství setkají s mírnou formou hatha jógy, jež je uzpůsobena potřebám vyvíjejícího se těla. Pomáhá budovat správné návyky držení těla, zlepšuje kapacitu plic a krevního oběhu, posiluje imunitu, optimalizuje tělesné funkce a posiluje tok energie v těle. Učí se naslouchat svému tělu a prostřednictvím pravidelného cvičení pomáhá tento kurz mladým lidem najít vnitřní klid, sebedůvěru a rozhodnost. Součástí lekcí tohoto kurzu jsou kromě výuky jednotlivých ásán (jógových pozic) i dechová cvičení a pravidelná závěrečná relaxace.

Radana Prokopová
Kurz pro těhotné středy 17:00-18:15hod.
a s možností otevřeného vstupu pátky 10:00-11:15hod.

Těhotenská jóga je jemné cvičení, které přináší uvolnění, protažení i posílení celého těla. Kurz Gravid jóga odbourává těhotenský stres, pomáhá snižovat bolesti zad či otoky typické pro tento čas. Pomocí jemných dechových, rozehřívacích, relaxačních i meditačních technik se budou nastávající maminky cítit fyzicky i psychicky mnohem příjemněji a prohloubí spojení se svým miminkem. Pokud jógu pravidelně cvičíte a Vaše těhotenství probíhá v pořádku lze cvičit až do porodu a absolvovat tak během těhotenství i 2 kurzy za sebou (kurz trvá obvykle 12-13týdnů). Pokud s jógou začínáte a nikdy jste na žádné lekci nebyla, doporučujeme začít až po ukončení prvního trimestru, neurčí-li Váš lékaž jinak. (Upozornění: Cvičení je určeno pro zdravé těhotné ženy a nenahrazuje lékařskou péči.)

Petra Schinckeová
Kurz pro děti 4-7let úterky 15:15-16:15 hod.
a pro děti 7-10let úterky 16:30-17:30 hod.

Na děti čeká v tomto kurzu cvičení plné zábavy, radosti, fantazie a her, protože právě hra je dětem vlastní. Snažíme se o aktivní zapojování dětí do průběhu lekce. Jóga v dětech podporuje správné motorické návyky, přispívá k jejich sociálnímu rozvoji, zajišťuje kompletní protažení celého těla, učí děti uvědomovat si svůj dech a správně s ním pracovat. Ty málo aktivní povzbuzuje, ty živější typy zklidňuje a učí je relaxaci. Cílem je, na základě individuálního přístupu, v dětech probouzet radost, lásku k pohybu, sebevědomí, respekt jeden k druhému a přirozeně podporovat jejich projev. Rodiče prosíme, aby nechali své děti v péči lektorky a odcházeli z Jóga studia. Dáváte tak dítěti jeho osobní prostor pro realizaci.

Markéta Garguláková
Kurz s možností jednorázového vstupu pro začátečníky
pondělky 15:30-16:30 hod. a úterky 8:30-10:00 hod.

Tchaj-ťi čchüan je starodávné čínské cvičení, mající své kořeny v bojovém umění. Dnes je celosvětově známé, ceněné a cvičené zejména pro svoje zdravotně léčebné účinky. Každý pohyb je doprovázen zvýšeným soustředěním mysli na napnutí, či uvolnění svalstva. Toto napínání a uvolňování doprovázené koncentrací psychiky aktivuje akupunkturní dráhy, což má pozitivní zdravotní účinky. Zároveň jsou pohyby tchaj-ťi masírovány vnitřní orgány, což přispívá k odplavování odpadních látek. Pomalé pohyby, často krouživého charakteru, pomáhají také uvolňovat zatuhlé klouby. Vhodné pro všechny, zvláště pro začátečníky.

Markéta Garguláková
Kurz čchi-kung pro všechny ve čtvrtky od 11:00-12:00 hod.

Čchi-kung patří mezi nejpopulárnější energetické cvičení. Je to sestava různých fyzických a mentálních cviků, které dodávají energii do našeho těla. Čchi-kung napomáhá čerpat energii čchi, kterou potřebuje k uzdravení, znamená to tedy práci s energií. Postupně dochází k harmonizaci energie v těle, která se projeví zvýšením imunity, srovnáním hormonální nestability, odstraněním neplodnosti, stabilitou lymfatického systému. Pomocí cvičení čchi-kung odstraníte bolesti páteře, únavu, stres, zlepšíte soustředění a spánek, rozvinete duševní pohodu a klid. U relativně zdravých jedinců působí čchi-kung preventivně, tj. energeticky harmonizuje dřív než se nemoc projeví na fyzické úrovni. Pohyby jsou jednoduché a může je cvičit naprosto každý.

Kurzy Satyam Mladcová

Martina Hladká
Kurz pro děti 6-9let v pondělky od 15:30-16:30 hod.

Děti čeká hodinka zábavného protahování, pohybových her a jógových pozic, a přitom si hravou formou osvojí i anglická slovíčka a jednoduché fráze. Lekce zahájíme rituálem, kdy se vzájemně přivítáme a naladíme na sebe. Poté nás čeká pohybová hra, průpravná cvičení a hravé ásany. Součástí každé lekce jsou dechová cvičení a relaxace. Budeme pracovat také se svými smysly i emocemi. Jóga vede děti k poznávání vlastního těla, včetně vědomého zapojování svalů a smyslů, buduje balanc a sílu a posiluje sebedůvěru. Pomáhá upevňovat správné držení děla a učí děti pracovat se svým dechem. Při relaxaci se uvolňují nejen svaly, ale i napětí a stres, rozvíjí se fantasie.

Lenka Drgová
Kurz pro náctileté dívky 11-16let pondělky 15:55-16:45 hod.
Kurz pro náctileté chlapce 11-16let pondělky 17:00-17:50 hod.
(tento kurz probíhá v tělocvičně GYM o patro níž pod jógovnou)

V tomto kurzu se mladiství setkají s mírnou formou hatha jógy, jež je uzpůsobena potřebám vyvíjejícího se těla. Pomáhá budovat správné návyky držení těla, zlepšuje kapacitu plic a krevního oběhu, posiluje imunitu, optimalizuje tělesné funkce a posiluje tok energie v těle. Učí se naslouchat svému tělu a prostřednictvím pravidelného cvičení pomáhá tento kurz mladým lidem najít vnitřní klid, sebedůvěru a rozhodnost. Součástí lekcí tohoto kurzu jsou kromě výuky jednotlivých ásán (jógových pozic) i dechová cvičení a pravidelná závěrečná relaxace.

Elizabeth Székely
Uzavřený kurz pro začátečnice v úterky od 10:30hod.

Hormonální jógová terapie je speciální sestava cviků vytvořená brazilkou Dinah Rodrigues pro ženy s problémy způsobenými hormonální nerovnováhou a také pro všechny od 35 let jako prevence před těmito obtížemi. Jedná se o přírodní léčbu, která vychází z hatha jógy, tibetských technik práce s energií a kundalini jógy. V průběhu cvičení dochází ke zmírnění a postupnému odstranění potíží, jako např: předčasná menopauza a symptomy spojené s menopauzou (návaly horka, nespavost, podrážděnost, nízké libido, bolesti hlavy a migrény, urogenitální suchost), premenstruační syndrom, polycystické vaječníky, neplodnost, deprese, nedostatečná činnost štítné žlázy, osteoporóza, panický syndrom, syndrom karpálního tunelu, snížení paměti, lámavé nehty, suchá pleť a akné, padání vlasů a další. ​Hormonální jógová terapie podporuje celkové zdraví žen, zvyšuje pružnost těla, posiluje plíce, srdce i klouby, detoxikuje celý organismus, působí na vylepšení pleti, vlasů a pomáhá k celkovému omlazení těla i mysli. Jednotlivé cviky se v kurzu budete učit postupně, lekce na sebe navazují. Součástí kurzu jsou také jednoduché dechové techniky. V ceně kurzu jsou i materiály pro Vaši domácí praxi. Sestavu zvládnou všechny ženy, i ty, které nemají zkušenosti s jógou. Lektorka Elizabeth má dlouholetou praxi ve vedení těchto léčebných kurzů a je certifikovaná osobně od tvůrkyně Dinah Rodrigues. Možnost individuálních lekcí, po dohodě s lektorkou v časech mimo pravidelný rozvrh, cena 1000,-Kč za 90min/osoba, nebo 5 osob skupina.

Do jednotlivých kurzů se hlaste mailem příslušné lektorce, budou Vám odeslány podmínky přihlášení a pokyny k platbě.
Úhrady provádějte na účet: 3224650399 / 0800
VS: datum začátku kurzu (např. 16.1. uvedete 1601)
Zpráva pro příjemce: jméno a příjmení účastníka kurzu

KURZ – HATHA JÓGA INTUITIV s Radanou Prokopovou ve studiu na Partyzánské/ radanaprokop@seznam.cz

KURZ – TEEN JÓGA s Lenkou Drgovou ve studiu na Partyzánské, nebo ve studiu na Mladcové/ lenka_drga@hotmail.co.uk

KURZ – DĚTSKÁ JÓGA s Petrou Schinckeovou ve studiu na Partyzánské / wilkla@seznam.cz

KURZ – DĚTSKÁ JÓGA s Táňou Ondrašíkovou ve studiu na Mladcové / tana.rybenska@seznam.cz

KURZ – DĚTSKÁ JÓGA S ANGLIČTINOU s Martinou Hladkou ve studiu na Mladcové / mar.hladka@seznam.cz

KURZ – TCHAJ-ŤI a ČCHI-KUNG s Markétou Gargulákovou ve studiu na Partyzánské/ marketa.taichi@gmail.com

KURZ – GRAVID JÓGA s Radanou Prokopovou ve studiu na Partyzánské/ radanaprokop@seznam.cz

KURZ – HORMONÁLNÍ JÓGA s Elizabeth Székelyve studiu na Mladcové/ szekelyelizabeth@gmail.com

PRO ZAČÁTEČNÍKY

Kurz Hormonální jóga, Kurz Jemná ranní hatha jóga + senioři, Kurz Jóga s popruhy a pomůckami, Kurz Hatha jóga s pomůckami, Kurz Tchaj-ťi, Kurz Čchi-kung

PRO MÍRNĚ, STŘEDNĚ A VELMI POKROČILÉ

Kurz Hatha jóga intuitiv, Kurz Tchaj-ťi

POOPERAČNÍ STAVY, CHRONICKÉ BOLESTI ZAD, 50+, TĚHOTNÉ, HORMONÁLNÍ NEROVNOVÁHA

Kurz Jemná ranní hatha jóga + senioři, Kurz Tchaj-ťi, Kurz Čchi-kung, Kurz Gravid jóga

Přicházejte na lekce 10-20 minut před začátkem. Prosím upozorněte nás, pokud máte nějaký zdravotní problém, omezení, nebo jste po operaci, či těhotná.

V SATYAM studiu prosím následujte pokyny a pravidla jogína, přijměte naši myšlenku nabídnout čas k vlastní duchovní a tělesné praxi, daleko od starostí každodenního života. Mluvte tiše před vstupem, můžete rušit právě probíhající lekci. Příchod na lekci několik minut předem využijte ke zklidnění, relaxaci, popř. zahřátí. Jestliže se zpozdíte o pár minut a lekce již běží, vstupte tiše, usaďte se bez vyrušení ostatních.

Pokud přijdete později o více než 10 minut, přijďte prosím na jinou lekci. Jestli musíte opustit lekci dříve před jejím skončením, informujte předem učitele a opouštějte lekci před Savásanou.

Osobní věci a boty nejsou nutné brát na lekci, nechte je prosím v prostoru šaten a vypněte mobilní telefony. Šatny mají skříňky na vaše osobní věci, klíček si berte k sobě a studio se těsně před začátkem lekce zamyká.

Přineste si čistá chodidla a prázdný žaludek. Před lekcí prosím nejezte žádné těžké pokrmy, alespoň dvě hodiny a vyhněte se i pití během praxe. Oblečte pohodlné oblečení, které vám dovolí volně dýchat a pohybovat se. Doporučujeme bavlněné materiály, ne syntetiku. Smysl pro pořádek prosím prokažte přípravou prostoru pro následující lekci. Jógamatky rolujte a deky překládejte pečlivě, další pomůcky vracejte organizovaně do příslušných polic. Jedna lekce může být zdrojem inspirace druhé, stejně jako my jsme inspirací vám.

Vážíme si vaší podpory a láskyplné pozornosti.