Lekce Satyam Partyzánská

Kateřina Čajánková
Otevřená lekce pro všechny pondělky a čtvrtky 17:00 - 18:20 hod.

V této otevřené lekci podporujeme rozpoznání a upravení nevyvážeností v našem těle. Projevované především opakovanými bolestmi zad. Toto terapeutické cvičení je vhodné i pro ty, kteří žádnými aktuálními bolestmi zad netrpí a nevyhledávají jógu z terapeutických důvodů. Můžeme tak přispět k účinnému předcházení zranění a přetěžování organismu, ke kterému může docházet zvlášť u dynamičtějších jógových stylů.Také z velkého přetížení v zaměstnání či z výkonnostního sportu. Zaměřujeme se na pěstování vlastní vnímavosti a všímavosti. Prohloubeným, hladkým a vědomým dechem se napojujeme na vnitřní práci, hledáme zdravý pohyb, který nám přináší radost. Tempo lekce je klidné a pomalé. Tato lekce je vhodná pro všechny. Také pro pacienty, kteří jsou po zaléčení akutních stavů pohybového aparátu a po dokončené rehabilitační péče.

Kateřina Čajánková
Otevřená lekce pro začátečníky a mírně pokročilé
středy 8:30 - 9:50 hod.
 a pro mírně a více pokročilé
pondělky 18:40 - 20:00 hod.

Tato otevřená lekce je projevem přirozeného pohybu v našem těle. Je cestou do propojenosti a uvědomění, co můžeme opravit, udělat jinak, objevit. Stále se vracíme k základům. Pokud tělo nemá pevné základy, těžko vystavíme most. Hýbeme se a přitom se zklidňujeme. Jde nám o vědomou práci, v kontaktu s naší myslí a duší. S našim upřímným záměrem. Každý něco potřebujeme a každý cítíme jinak. Vše v nás je v pohybu, my jsme tím pohybem, ikdyž sedíme na podložkách ve zkříženém sedu. Tato lekce má plynulé flow tempo v souladu s dechem. Pestrým pohybem hledáme odlišnosti jak přepracovat staré návyky- pohybové vzorce. Potom se učíme zastavit se a všimnout si širších souvilostí. Tempo této lekce je klidné a pomalejší.

Radana Prokopová
Otevřená lekce středy 18:30-19:45hod.

Hatha jóga je ideální cvičení pro každého, kdo si chce protáhnout celé své tělo, uklidnit svou mysl a odpočinout od každodenního stresu. Hlavní náplní lekcí je výuka jednotlivých pozic, práce s dechem a relaxace. Spojení těchto tří elementů tvoří harmonické cvičení, díky kterému zapomenete na okolní svět a budete se soustředit sami na sebe. V intuitivní józe se budete učit jak naslouchat potřebám nejen svého těla, také své duše. Podle denních konstelací ochutnáte i z dalších stylů jógy od flow, dynamické, až po velmi emočně uvolňující jinové ásany.

Kateřina Čajánková
Otevřená lekce pro začátečníky a mírně pokročilé
čtvrtky 8:30 - 9:50 hod.

Tato otevřená lekce je hledáním fyzické rovnováhy a psychické čistoty. Celý život je balancováním a dal by se nazvat Cestou k vnitřní rovnováze. To vnitřní je tady velmi důležité. Co se tedy děje uvnitř v nás, co cítíme. Pozorujeme naše pocity, emoce, vjemy a počitky. Zvyšujeme citnost, otvíráme se novému a to vše nenásilně. Na ranních lekcích je menší počet cvičenců, tak je možné si i požádat o téma, které bychom mohli otevřít, v které úrovni těla se projevuje a následně se na to zaměřit. V této lekci si dopřáváme bezpečný prostor pro sebepéči, v klidném a pomalém tempu.

Pavla Boďa Vanduchová
Otevřená lekce pro mírně pokročilé neděle 18.30-19.50hod.

Jedná se o lekci ve stylu Flow jógy propojující poznatky, které lektorka získala během své letité jógové praxe. Využívá prvky vycházející z Vinyasa flow jógy, Radža jógy a Terapeutické jógy. V lekci je pozornost zaměřena na sladění dechu a pohybu, propojení myšlenkových pochodů a jednotlivých pohybů do jógových sekvencí. Na začátku každé lekce nechybí úvodní zklidnění a chanting manter, prodýchávání a napojení se na tělo skrze krátkou meditaci. Po zahřívacích Pozdravech slunce následují sekvence ve stoji, záklonové a předklonové sekvence a závěrečné uvolnění v relaxaci. Lekce se vyvíjejí dle aktuálních potřeb klientů, proto je každá lekce pojata v jiném duchu a postavena na jiné koncepci. Lekce je vedena hlasovými instrukcemi a doprovázena asistencemi (hands on). Nechte volně plynout dech a získejte prožitek z každého pohybu – to je motto lekce.

Martina Jandová
Otevřená lekce pro mírně a středně pokročilé čtvrtky 18:45-20:00hod.

Flow jóga je aktivní meditací v pohybu. Kombinuje různé styly jógy, které společně vytváří jeden plynule navazující celek. Vychází zejména z hatha jógy a vinyasy. Lekce začíná meditací a přes dechová cvičení se dostáváme k pozdravům slunci, následují delší výdrže v pozicích, které nás připravují na flow - kombinaci pozic, mezi kterými proplouváme vědomě, s dechem a plnou koncentrací. Na lekci zahřejeme a protáhneme kompletně celé tělo. Očekávat můžete kreativní sekvence, výzvy, výdrže, balance i pečlivě vybraný playlist, který nás odpojí od každodenního života a odnese daleko za vlastní limity. Každá z těchto lekcí je jiná a vyvíjí se společně se studenty. Lekce je vhodná pro ty, kteří už někdy byli na lekci jógy a znají základní jógové pozice.

Radana Prokopová
Otevřené lekce pro těhotné středy 17:00-18:15hod.

Těhotenská jóga je jemné cvičení, které přináší uvolnění, protažení i posílení celého těla. Kurz Gravid jóga odbourává těhotenský stres, pomáhá snižovat bolesti zad či otoky typické pro tento čas. Pomocí jemných dechových, rozehřívacích, relaxačních i meditačních technik se budou nastávající maminky cítit fyzicky i psychicky mnohem příjemněji a prohloubí spojení se svým miminkem. Pokud jógu pravidelně cvičíte a Vaše těhotenství probíhá v pořádku lze cvičit až do porodu a absolvovat tak během těhotenství i 2 kurzy za sebou (kurz trvá obvykle 12-13týdnů). Pokud s jógou začínáte a nikdy jste na žádné lekci nebyla, doporučujeme začít až po ukončení prvního trimestru, neurčí-li Váš lékaž jinak. (Upozornění: Cvičení je určeno pro zdravé těhotné ženy a nenahrazuje lékařskou péči.)

Kateřina Čajánková
Terapie jógou s Kateřinou Čajánkovou

Individuální terapeutické lekce jsou skvělým způsobem jak začít s jógovou praxí správně, ale také jak prohloubit svoji stávající jógovou praxi, nebo se zaměřit na váš konkrétní cíl.

Ať už jde o cíl fyzický jako je zlepšení kondice, podporu při řešení poúrazového stavu, nebo zvýšení flexibility a mobility, nebo spíše otázku životního stylu - potřebu zklidnění, prohloubení si znalostí jógové filozofie nebo celkové pochopení jógové cesty, dokážu vás provést cestou s ohledem na vaše jedinečné potřeby a požadavky.
— Kateřina Čajánková

Jak spolupráce probíhá? Na začátku společně probereme odkud kam byste se skrze jógovou praxi chtěli posunout a na co se konkrétně zaměříme. Vždy budeme pracovat individuálně dle vašich zkušeností a celostně. Vyjdeme z vašeho současného fyzického i psychického zdravotního stavu, v rámci nastaveného záměru.

Co můžete očekávat: Individuální přístup nasměrovaný k vyplnění vašich cílů a požadavků Prohloubení a správnost jógové praxe Asistenci v pozicích pro zdravé provedení pozic Vyplnění vstupního dotazníku Individuální plán domácí praxe sestavený na míru

Tato nabídka je pro vás pokud: Chcete začít s jógou správně, prohloubit svou jógovou praxi nebo skrze jógu řešit konkrétní problém Máte zájem praktikovat samostatně Jste připraveni přenést poznatky do běžného života Přejete si najít ideální praxi pro vás na míru

Individuální lekce Mohou probíhat ve studiu Satyam nebo u vás doma Trvá 70 minut Probíhá formou 1 na 1 - tedy lektor a žák

Cena: Pro jednoho: 1 500,- Dvě osoby: 1 200,- / osoba Tři osoby: 1 000,- / osoba skupinově jen pro cvičence, kteří se znají (manželé, partneři, rodina)

Kontaktujte přímo: katerina.yoga@seznam.cz / 731 540 258

Forma lekce

Všechny uvedené lekce jsou formou otevřeného vstupu, nemusíte se předem registrovat, ani si rezervovat místo, jednoduše přijďte.
Platit můžete jednorázově, nebo zakoupit hromadné předplatné na 5, 10, nebo 20lekcí a přicházet tak libovolně na všechny otevřené lekce z rozvrhu.

Předplatné

Hromadné předplatné, platí na 6 měsíců od data zakoupení

Hodnota lekce 150,- 5x/ 725,- 10x/ 1400,- 20x/ 2700,-
Hodnota lekce 160,- 5x/ 775,- 10x/ 1500,- 20x/ 2900,-
Hodnota lekce 180,- 5x/ 875,- 10x/ 1700,- 20x/ 3300,-
Hodnota lekce 190,- 5x/ 925,- 10x/ 1800,- 20x/ 3500,-

Úhrady

Úhradu za hromadné předplatné lze provést v hotovosti ve studiu Satyam,
nebo platby posílejte na účet: 3224650399/0800 VS: 0001 a informujte nás
mailem o odeslané úhradě.
Po přijetí Vaší platby se na Vaší klientské kartě, která zůstává trvale ve
studiu Satyam, objeví zaplacený počet otevřených lekcí ve Vámi zvolené
hodnotě.

Level I

pro úplné začátečníky v józe i v tchaj-ťi

Level II

pro pravidelně praktikující minimálně půl roku, znalost základů jógové pránájámy a základů tchaj-ťi

Level III

pro pravidelně praktikující minimálně 1 rok, zcela zdravé jedince bez zdravotního omezení, znalost jógové pránájámy a základů meditace

Přicházejte na lekce 10-20 minut před začátkem. Prosím upozorněte nás, pokud máte nějaký zdravotní problém, omezení, nebo jste po operaci, či těhotná.

V SATYAM studiu prosím následujte pokyny a pravidla jogína, přijměte naši myšlenku nabídnout čas k vlastní duchovní a tělesné praxi, daleko od starostí každodenního života. Mluvte tiše před vstupem, můžete rušit právě probíhající lekci. Příchod na lekci několik minut předem využijte ke zklidnění, relaxaci, popř. zahřátí. Jestliže se zpozdíte o pár minut a lekce již běží, vstupte tiše, usaďte se bez vyrušení ostatních.

Pokud přijdete později o více než 10 minut, přijďte prosím na jinou lekci. Jestli musíte opustit lekci dříve před jejím skončením, informujte předem učitele a opouštějte lekci před Savásanou.

Osobní věci a boty nejsou nutné brát na lekci, nechte je prosím v prostoru šaten a vypněte mobilní telefony. Šatny mají skříňky na vaše osobní věci, klíček si berte k sobě a studio se těsně před začátkem lekce zamyká.

Přineste si čistá chodidla a prázdný žaludek. Před lekcí prosím nejezte žádné těžké pokrmy, alespoň dvě hodiny a vyhněte se i pití během praxe. Oblečte pohodlné oblečení, které vám dovolí volně dýchat a pohybovat se. Doporučujeme bavlněné materiály, ne syntetiku. Smysl pro pořádek prosím prokažte přípravou prostoru pro následující lekci. Jógamatky rolujte a deky překládejte pečlivě, další pomůcky vracejte organizovaně do příslušných polic. Jedna lekce může být zdrojem inspirace druhé, stejně jako my jsme inspirací vám.

Vážíme si vaší podpory a láskyplné pozornosti.