Masáže

Markéta Garguláková

 

Lektorka Tchaj-ťi a masérka.

Od dětství mě velmi zajímal pohyb a v pozdější době jsem se také začala zajímat o zdraví a tělo, o to jak můžeme pomoci druhým i sami sobě. V době mých začátků s tchaj-ťi jsem se začala více zabývat také automasážemi a to vše mně nakonec dovedlo k tomu, že jsem absolvovala masérský kurz. Ve studiu Satyam Vám nabízím klasické sportovní masáže s využitím znalostí automasáží, a to masáže celého těla, nebo jen jeho části. Při masážích využívám kromě naučených hmatů také svou intuici a pak se zaměřuji na problematická místa. Dále pracuji s dechovými technikami k prohloubení dechu, tibetskými mísami a naučím Vás energetická cvičení pro uvolnění napětí v těle, která vycházejí z mých znalostí praktikování tchaj-ťi. K masáži používám oleje bylinné ájurvédské, vonné nebo jednodruhové.

 

Jemná masáž sportovního typu s využitím reflexní masáže plosek nohou.

Historie masáží sahá až do období Konfucia ve staré Číně, který žil v letech 2800 před naším letopočtem. Z Číny se masáže šířily do Indie, Egypta, Izraele. Masáž byla součástí denní hygieny. S rozvojem medicíny, především ve starém Řecku za Hippokrata, se masáže stávají součástí léčebných procedur a rovněž se využívá jako první sportovní masáž u aktivních sportovců. Ze starověkého Řecka se rozšiřuje masáž do Říma a do všech zemí, které byly Římem podrobeny. 

Techniky měkkých tkání jsou jemné metody uvolňující kůži, podkoží, fascie a svaly bez použití oleje nebo elmulze. Měkké techniky působí terapeuticky i na jizvy (i několik let staré), které jsou často zdrojem přenesené bolesti.

Jedná se o neinvazivní typ masáže, která nemá žádné kontraindikace a je vhodná i pro těhotné.

Reflexní terapie působí přes reflexní plošky na ploskách nohou, Reflexní plošky vedou k příslušným orgánům lidského těla a tlakem na tyto plošky je možné orgány ošetřit.
Reflexní terapie je metoda, která se používala již ve starém Egyptě a souvislosti mezi reflexními ploškami byly známy i Indiánům Severní Ameriky. Za kolébku reflexní terapie jsou v Asii považovány současně Čína, Vietnam a Indie. Do Evropy se tato metoda dostala zřejmě z Číny zásluhou Marca Pola.

Tato terapie je prováděna speciálními hmaty na reflexních zónách nohou, kdy dochází ke stimulaci celého systému. Lymfa je tekutina, proudící v mízních cévách, která vzniká ve většině orgánů celého těla. Funkce lymfy je především detoxikační. Systém zbavuje tělo jedů a nežádoucích bílkovin. Lymfatická stimulace mívá celkově velmi pozitivní efekty v odstranění lymfatických otoků, uvolnění městnání lymfy v uzlinách, celkové detoxikaci organismu, zlepšení kožních potíží aj.

 

Masáže mají velmi příznivý vliv nejen pro svaly našeho těla. Masáží se prokrví pokožka, svalstvo a i vnitřní orgány, rozproudí se krev v těle, tělo se pak rychleji zbavuje odpadních látek. Pomáhá tím i zvyšovat odolnost organismu a preventivně tak může působit proti onemocnění. Každou masáž začínám vždy reflexní terapií, kdy ošetřím vnitřní orgány těla a uvolním napětí pohybového aparátu.

Čas / Cena:
40 min. 600,- Kč
60 min. 800,- Kč
90 min. 1000,- Kč

Reflexní terapie lymfatického systému 800,-
Celková terapie v délce trvání 1 hod.

Masérna studia Non Vi / 2. podlaží, nad Jóga studiem Satyam:
- pondělí, úterý odpoledne
- čtvrtek, pátek dopoledne
- dle objednávek

Objednání: tel. 604 927 941 / mail: marketa.taichi@gmail.com

www.tchajtimarketa.webnode.cz