Kurz VÉDSKÉ MEDITACE
s Timem Mitchellem

Kurz VÉDSKÉ MEDITACE <br>s Timem Mitchellem
Kurz VÉDSKÉ MEDITACE
s Timem Mitchellem
ÚVODNÍ SETKÁNÍ KE KURZU (nezávazné a zdarma)
Čtvrtek 13:4. od 17:30
 
KURZ
pátek 28.4. (2 hodiny v rozmezí 14.00 - 20.00 dle individuální domluvy)
sobota 29.4. 16.00 - 18.00
neděle 30.4. 16.00 - 18.00
pondělí 1.5. 17.30 - 19.30
 
___
 
V dubnu do České republiky po tříleté pauze opět zavítá oblíbený učitel Védské meditace Tim Mitchell.
Využijte jedinečné možnosti zúčastnit se jeho možná posledního kurzu v Česku, který se uskuteční právě u nás ve Zlíně.
Kurz bude probíhat v angličtině s českým překladem. Pokud vás technika zaujala, přijďte na úvodní setkání, kde se dozvíte více. 
 
Úvodní setkání proběhne ve čtvrtek 13.4. od 17.30 do 19.30 v jóga studiu Satyam. 
Je nezávazné a zdarma, je však třeba si rezervovat své místo na martinajandovayoga@gmail.com
 
___
 
Co je Védská Meditace?
 
Védská meditace je jednoduchá mentální technika pro dnešního člověka. Je skvělým nástrojem, jak si rychle odpočinout, zbavit se stresu, odplavit z těla únavu a napětí a projasnit mysl. Během procesu meditace se mysl zklidňuje a tělo odpočívá zatímco pohodlně sedíme se zavřenýma očima a opřenými zády.
 
Védská meditace je jednoduchá a naučit se ji dokáže každý. Dokonce i ten, kdo už nějakou formu meditace vyzkoušel, ale měl pocit, že mu to nejde. Jednoduše - pokud si dokážete myslet myšlenku, dokážete s tou správnou technikou i meditovat.
 
Krátce o technice:
 
  • K meditaci potřebujete jen 20 minut času, žádné speciální pomůcky, nahrávky v telefonu, ani konkrétní prostředí - ruch okolního světa není překážkou a meditovat můžete doma, v autobusu, v přírodě, na rušném náměstí, či na jakémkoliv jiném místě, kde můžete pohodlně zavřít oči.
  • Po čtyřdenním kurzu budete techniku ovládat natolik dobře, abyste ji mohli používat sami a čerpat z ní sílu v každodenním životě. Budete mít více energie na to, co je skutečně důležité. 
  • Ačkoliv technika védské meditace pochází z Indie, neklade nároky na změnu životního stylu. Obohacuje náš život o energii a nadhled, ať už žijeme jakkoli.
 
S védskou meditací získáte nástroj, díky kterému se každý den zbavíte nejen běžného denního stresu, ale postupně i nánosů starého uloženého stresu z minulosti. Po několika týdnech pravidelné meditace si budete všímat dalších a dalších pozitivních účinků, které se budou projevovat ve vašem životě.
 
Například:
Všimnete si že v situacích, které by vás dříve stresovaly dokážete zůstat klidní a jednat s rozvahou, vaše vztahy budou harmoničtější, zdravotní problémy zhoršené stresem ustoupí, bude se vám lépe spát a místo myšlenek na minulost, či budoucnost budete více v přítomnosti, aniž byste se o to jakýmikoliv dalšími technikami museli snažit. A to je jen začátek… :)
 
Kdo je Tim Mitchell?
 
Tim je původem z Austrálie, kde nyní také na stálo žije. Medituje od svých 18 let. Techniku Védské Meditace předává v Austrálii i v několika zemích Evropy od roku 2005. Více než 7 let také opakovaně působil v Praze. Jen v Česku naučil meditovat přes 1.000 studentů. Tim Mitchell je přímým žákem a blízkým přítelem Thoma Knolese (www.thomknoles.com) - nejzkušenějšího učitele Védské meditace na světě (mimo Indii). Tim kromě védské meditace také velmi dobře rozumí ajurvédě a má vzdělání i v dalších védských směrech. Více o Timovi si přečtěte na webu, který je uvedený níže.
 
Pro koho je technika vhodná?
Meditovat mohou lidé jakéhokoli věku, všech vyznání, ženy, muži, lidé zdraví i se zdravotním omezením. Meditace je vhodná i pro těhotné ženy.
 
Jak probíhá kurz?
Meditovat se naučíte na kurzu během čtyř setkání ve čtyřech po sobě jdoucích dnech. Část první lekce v pátek bude individuální, další tři setkání pak proběhnou ve skupině a budou trvat asi dvě hodiny. Na kurz védské meditace dostáváte doživotní záruku. Váš učitel je vám už navždy k dispozici a můžete se na něj obrátit s dotazy či nejasnostmi k vaší meditační praxi. Každý kdo se naučí techniku védské meditace se také může účastnit skupinové meditace, kde následně můžeme konzultovat vaše otázky.
 
Jaká je cena?
Cena kurzu není pevně stanovena. Z pohledu tradice védské meditace je důležité, aby hodnota kurzu byla pro všechny žáky stejná. A protože jediná věc, které máme všichni stejně, je čas, bývalo zvykem, že žák po absolvování učení věnoval svému učiteli jeden týden života, po který mu pomáhal. V kulturním prostředí naší společnosti by takováto cenovka patrně neobstála. Proto si cenu kurzu určuje každý sám. Aby hodnota kurzu byla pro každého stejná, doporučujeme, aby odpovídala výši týdenního příjmu účastníkaMinimální požadovaná výše kurzovného je 6.000 Kč.
 
Budu učiteli rozumět?
Kurz probíhá v angličtině s českým překladem. Pan učitel Tim Mitchell naučil v Česku více než 1000 studentů a je zvyklý mluvit pomalu a srozumitelně a dělat kurzy s překladem, kde je dostatek času všemu dobře porozumět. Není se tedy čeho bát, na setkáních je dostatek času i na vaše otázky a nejasnosti. Kurz překládá a organizuje Martina Jandová. Neváhejte se jí ozvat s dotazy ke kurzu. 
 
Ať už jste či nejste rozhodnutí, přijďte na úvodní setkání ve čtvrtek 13.4. Setkáte se s panem učitelem Timem Mitchellem, budete se moct na cokoliv zeptat a zjistit, zda je Védská meditace to, co ve svém životě potřebujete. Setkání je nezávazné a zdarma, je však potřeba si zarezervovat místo na martinajandovayoga@gmail.com.
 
V čem je védská meditace jiná než ostatní techniky? Jaké má meditace pozitivní účinky? To i další informace se dozvíte na www.martinajandova.com/vedska-meditace.