RESTORATIVNÍ JÓGA S PRÁNÁJÁMOU

RESTORATIVNÍ JÓGA S PRÁNÁJÁMOU
RESTORATIVNÍ JÓGA S PRÁNÁJÁMOU
Kateřina Čajánková

neděle 20.2.2022 / 9.00-11.30 hod.

 
Restorativní jóga vychází z anglického slova restore, které znamená obnovit, ozdravit, či znovu nastolit rovnováhu. Je to druh jógy, který se využívá pro dosažení fyzického, mentálního i emočního uvolnění.
 
Pránájáma je složené sanskrtské slovo (v dévanágarí प्राणायाम), prána (dech) a ájáma (ovládání), znamená ovládání dechu. Podle védských spisů se dech skládá ze tří složek – vdech (púraka), zadržení dechu (kumbhaka) a výdech (rečaka). Pránájáma je jogínské cvičení jejímž účelem je ovládnutí životní energie – prány.
 
Pojďme si pránajámu vyzkoušet v pozicích Restorativní jógy. Ta je specifická tím, že v jógových pozicích budeme zůstávat po dobu 5-10minut, využijeme pomůcky k pohodlnému vypodložení našeho těla a praktikovat budeme jen v sedu a lehu.
 
Restorativní jóga působí na ozdravení těla i mysli. Zvláště může pomoci v období, kdy potřebujeme omezit stres a únavu, které jsou důsledkem našeho rychlého či napjatého způsobu života. Také nám může pomoci při rekonvalescenci po nemoci, zranění, nebo dokonce překonat slabší emoční depresi a úzkosti, které jsou způsobené traumatickými událostmi.
 
Lépe je začít právě teď, i nedokonalou praxí, než mít jen teoretické znalosti.
 
Zveme vás na praktický seminář, kde se naladíte na svou životadárnou energii, tedy dech. Objevíme principy směřování prány a jejího působení na nás. Zaktivujeme parasympatický nervový systém (parasympatikus), který neovládáme vůlí a který udržuje automatické funkce orgánů a cév.
Vhodné pro všechny, kteří mají alespoň základní zkušenosti v oblasti jógy.
 
Doporučujeme přijít na lačno a vzít si teplejší oblečení a ponožky.
 
Cena: 490,-
 
Úhrady posílejte na účet:
3224650399/0800
VS: dle data konání 0901/ 2002
Zpráva pro příjemce: Jméno Příjmení
 
 

Přihlášení: katerina.yoga@seznam.cz / 731540258