RESTORATIVNÍ JÓGA S PRÁNÁJÁMOU

RESTORATIVNÍ JÓGA S PRÁNÁJÁMOU
RESTORATIVNÍ JÓGA S PRÁNÁJÁMOU

Kateřina Čajánková
19. 3. 2023 / 9.00 - 11.15 hod.

Restorativní jóga vychází z anglického slova restore, které znamená obnovit, ozdravit, či znovu nastolit rovnováhu. Je to druh jógy, který se využívá pro dosažení fyzického, mentálního i emočního uvolnění. 

Pránájáma je složené sanskrtské slovo (v dévanágarí प्राणायाम), prána (dech) a ájáma (ovládání), znamená ovládání dechu. Podle védských spisů se dech skládá ze tří složek – vdech (púraka), zadržení dechu (kumbhaka) a výdech (rečaka). Pránájáma je jogínské cvičení jejímž účelem je ovládnutí životní energie – prány. 

Pojďme si pránajámu vyzkoušet v pozicích Restorativní jógy. Ta je specifická tím, že v jógových pozicích budeme zůstávat po dobu 5-10minut, využijeme pomůcky k pohodlnému vypodložení našeho těla a praktikovat budeme jen v sedu a lehu. 

Restorativní jóga působí na ozdravení těla i mysli. Zvláště může pomoci v období, kdy potřebujeme omezit stres a únavu, které jsou důsledkem našeho rychlého či napjatého způsobu života. Také nám může pomoci při rekonvalescenci po nemoci, zranění, nebo dokonce překonat slabší emoční depresi a úzkosti, které jsou způsobené traumatickými událostmi.

Zveme vás na praktický seminář, kde se naladíte na svou životadárnou energii, tedy dech. Objevíme principy směřování prány a jejího působení na nás. Zaktivujeme parasympatický nervový systém (parasympatikus), který neovládáme vůlí a který udržuje automatické funkce orgánů a cév.  

Vhodné pro všechny, kteří mají alespoň základní zkušenosti v oblasti jógy.
Doporučujeme přijít na lačno a vzít si teplejší oblečení a ponožky.

Cena: 490,-

Přihlášení: katerina.yoga@seznam.cz / 731 540 258
Úhrada na účet: 3224650399/0800
VS: 1903
Zpráva pro příjemce: Jméno Příjmení